Усе про гіпсокартон
Гіпсокартон – будівельний матеріал, який використовують для внутрішніх облицювальних робіт. Зазвичай гіпсокартонні листи мають три шари: два зовнішні – картон, а внутрішній складається із гіпсу. В процесі виробництва зовнішні шари з картону просочують різними речовинами для покращення характеристик, а в суміш гіпсу додають додаткові компоненти, які поліпшують виріб. Залежно від виду модифікаторів, товщини та призначення, гіпсокартон поділяють на види.
Класифікація гіпсокартонних листів
За лінійними характеристиками та властивостями гіпсокартон є таких видів:
- Стінові листи мають товщину 12,5 мм. Ними облицьовують стіни у будівлях різноманітного призначення, таким чином виконуючи вирівнювання площини. Також із стінового гіпсокартону споруджують простінки та перегородки, на які немає великого навантаження.
- Стельовий гіпсокартон тонший – товщина листа складає 9,5 см. Це зумовлено тим, що необхідно зменшити навантаження на кріпильну систему при розміщенні листів горизонтально на стелі. Стельовий гіпсокартон підходить і для вирівнювання площини, і для спорудження багаторівневих стель.
- Аркові листи відрізняються за складом: в гіпсокартонному сердечнику є сітка із скловолокна. Вона дозволяє згинати листи без ризику пошкодження. Такий матеріал застосовують при спорудження арок та різноманітних конструкцій з вигинами. Товщина листів – 6,5 мм.
Таким чином з допомогою гіпсокартону можна втілювати найрізноманітніші дизайнерські рішення в інтер’єрі, вирівнювати стіни та стелю під нанесення декоративних покриттів.
Ще одна класифікація поділяє гіпсокартон за характеристиками, яких вдається досягти просочуванням картону та додаванням модифікаторів у гіпс. Розпізнати види можна за маркуванням та кольором листів і позначок на них:
- ГКЛ або гіпсокартонний лист – найбюджетніший вид, оскільки для його виготовлення не використовують модифікатори та пропитки. Такі листи мають сірий колір із синім маркуванням. Перевага ГКЛ полягає у низькій ціні, можливості використання у найрізноманітніших сферах для створення різних конструкцій. А недолік – чутливість до вологи. Для того, щоб гіпсокартон зберігав свої експлуатаційні характеристики та не псувався, вологість повітря у приміщенні не повинна перевищувати 70%.
- ГКЛВ – водостійкі гіпсокартонні листи. В них недолік першого виду вирішують з допомогою гідрофобізаторів. Зазвичай додають силіконові гранули, фунгіциди та обробляють картон. Розпізнати цей вид можна за зеленим кольором листів і синіми літерами маркування. Стійкість до вологи розширює сфери застосування матеріалу, адже його можна використовувати в приміщеннях з перепадами вологи чи її високими показниками без ризику деформації готових конструкцій.
- ГКЛП – листи гіпсокартону, стійкі до вогню. Серцевину листа армують філоментною склониткою, що забезпечує опір прямому вогню. Такий будматеріал підійде для використання у приміщеннях з підвищеною пожежною небезпекою. Маркують гіпсокартонові листи червоним кольором, а сам лист має сірий колір.
- ГКВЛО – гіпсокартонні листи водо- та вогнестійкі. Такий матеріал практично не має обмежень щодо сфер використання, листи мають зелений колір з червоним маркуванням. Однак і вартість матеріалу відповідна – від коштує дорожче за інші види.
Сфери використання гіпсокартону
- Облицювання стін, стелі у приміщеннях з метою вирівнювання чи створення інтер’єрних конструкцій.
- Зведення перестінків, перегородок.
- Будівництво вентиляційних шахт, шахт ліфтів.
Залежно від виду може використовуватися у житлових, комерційних, виробничих будівлях для внутрішніх робіт.
У магазині Інтербудсервіс представлені такі варіанти піпсокартону.