Скільки може заробляти вчитель української мови та літератури?
Середній рівень заробітної плати у вчителя української мови та літератури в Україні складає приблизно 14 500 гривень. Залежить вона від багатьох чинників: досвіду та кваліфікації педагога, кількості годин, наявності класного керівництва, прикріпленого кабінету та навіть кількості учнів (є доплата за перевірку зошитів). Проте наразі через війну багато вчителів покинули свої робочі місця та переїхали до інших міст чи країн. Але такий форс-мажор не є перешкодою для роботи. Вчителі української мови та літератури можуть викладати дистанційно чи давати індивідуальні уроки, забезпечуючи собі дохід.
Середній рівень заробітної плати репетитора з української мови
Дохід педагогів, які дають індивідуальні заняття – величина динамічна. Чим вище навантаження, більше учнів, тим більший розмір заробітної плати. Проте послуги репетиторів користуються великим попитом. Українська мова та література – це обов’язковий предмет для здачі на ЗНО та для вступу в будь-який навчальний заклад країни. Здати його потрібно на високу оцінку, бо від цього залежить перспектива подальшого навчання.
Більше того, знання державної мови також вимагають і при працевлаштуванні. Володіти нею на високому рівні необхідно, не тільки для спілкування в ділових кругах, а і для заповнення документації, як цього вимагає чинне законодавство.
Саме тому, на послуги репетиторів високий попит, причому не тільки серед школярів та абітурієнтів, а й дорослих. Багато спеціалістів різного профілю в наш час намагаються покращити свої знання української мови та літератури перед працевлаштуванням, для просування по кар’єрним сходинкам чи вступу до вузу з метою отримання наукового ступеню чи другої вищої освіти. Великий попит і дає змогу репетиторам впливати на свій заробіток.
В середньому в Україні дохід репетиторів української мови та літератури складає:
Київ |
Дніпро |
Одеса |
Львів |
Харків |
Від 15 000 грн. |
Від 12 000 грн. |
Від 13 000 грн. |
Від 12 000 грн. |
Від 13 000 грн. |
Відмітимо, що це лише середні показники. На справі ж, дохід може бути вищим в залежності від кількості занять. Нерідко вчителі крім основної зайнятості, дають індивідуальні уроки. В такому випадку, їх дохід складається з заробітної плати та заробітку від репетиторства, і досить суттєво перевищує середні показники.
Як репетитор може підвищити свою ЗП
Питання збільшення доходу завжди є актуальним серед викладачів. Вплинути на розмір заробітку можна кількома способами:
● давати більше уроків;
● поєднувати викладання з роботою в школі;
● підвищити ціну на заняття.
При будь-якому способі репетитору важливо підвищити попит на свої послуги. Для цього варто прокачати себе як педагога. Досягти цього можна кількома шляхами: підвищити кваліфікацію, замовити рекламу(у блогера, в місцевих спільнотах, інтернеті тощо). Не слід скидати з рахунку й саморозвиток. Вдосконалення власних знань дасть змогу більш якісно підготувати учнів, завдяки чому можна отримати позитивні відгуки та рекламу серед їх знайомих.
Підводячи підсумки, відмітимо, що репетиторство – це гарна робота для тих, хто шукає стабільний дохід. Така зайнятість може стати основним джерелом доходу чи додатковим, її легко можна поєднувати з роботою в навчальному закладі, а ще вона не залежить від прив’язки до певного місця. Технології сьогодення дозволяють ефективно проводити уроки онлайн та навчати учнів дистанційно, навіть якщо вони проживають в іншому регіоні чи країні.
Підготовлено за підтримки онлайн-школи BukiSchool