Що таке FTP CLIENT і як ним користуватися? | ZI.ua
Акция закончилась

Що таке FTP CLIENT і як ним користуватися?

27 апреля 2023, 14:50

Що таке FTP CLIENT і як ним користуватися?

Стабільна та висока швидкість обміну даними в мережі та стабільний доступ до ресурсів – Основні вимоги користувачів та власників сайтів. Про оптимізацію процесу та пошук рішень, які б дозволили мінімізувати час, витрачений на пошук та синхронізацію інформації, замислилися вчені ще в минулому столітті.

Завдяки їхнім зусиллям у 1971 році вдалося знайти спосіб, який дозволив використати напрацювання для подальших досліджень. Цим рішенням став FTP-протокол, призначений для пересилання даних різного формату у вигляді файлів в Інтернеті та локальних комп'ютерних мереж.

FTP-протокол або FTP CLIENT: суть та особливості роботи

Головною особливістю FTP-протоколу є здатність забезпечення множинної сполуки. Порядок роботи передбачає створення так званої сесії. За цей час програмне забезпечення здійснює один з типів з'єднань. Варто зазначити, що в процесі проведення обміну клієнтський пристрій (виділений сервер) запам'ятовує дії користувача.

Робота протоколу може здійснюватися в активному та пасивному режимі. Перший передбачає, що клієнтський пристрій ініціює з'єднання, що управляє, після чого відправляє серверу власну IP-адресу. Разом з цим на сервер надходить номер приймаючого потоку зворотної інформації порту. Як тільки надійде відповідь, відкривається сесія та починається обмін файлами.

Робота в пасивному режимі відбувається тоді, коли клієнт використовує захист брандмауера. Саме це не дозволяє безпосередньо прийняти від FTP сервера вхідне з'єднання. Для здійснення взаємозв'язку передається керуюча команда PASV. Як тільки вона надійде, клієнт отримає IP-адресу, а також робочий номер порту. FTP CLIENT генерує з'єднання з сервером, який ініціює відкриття сесії та початок передачі файлів.

FTP CLIENT є мережевим протоколом спілкування між комп'ютерами і сучасними серверами. Даний інструмент застосовується для передачі файлів, і має низку відмінних характеристик від не менш відомого і вдосконаленого протоколу HTTP. Але саме ці відмінності дозволяють використовувати інструмент для завантаження файлів великого розміру.

Продукт успішно використовується при завантаженні сторінок сайту на сервер, а також для швидкого та безпомилкового з'єднання учасників, що дозволяє здійснювати обмін файлами та папками. Незважаючи на те, що FTP є одним із найстаріших протоколів у світі TCP/IP, за його допомогою вдається забезпечити:

  • швидке надійне завантаження та вивантаження файлів;
  • створити каталоги;
  • змінити імена файлів та каталогів.

Принцип роботи інструменту полягає у забезпеченні множинного з'єднання. Один канал грає роль керуючого: саме використовуючи його ресурс, сервер приймає команди і повертає відповіді. Інші канали потрібні виключно для передачі файлів.

FTP CLIENT є пропозицією, яка використовується для підключення до віддаленого сервера. До недавнього часу інструмент мав вигляд командного рядка, який використовувався для введення необхідних даних на сервер. Сучасні FTP клієнти мають зрозумілий та простий інтерфейс, що значно спрощує користування.


У переліку найбільш зручних для використання FTP клієнтів називають:

  • WinSCP;
  • Total Commander;
  • FileZilla.

Найбільш зручно керувати роботою протоколів формату FTP можна за допомогою унікального у своєму роді інструменту FileZilla. Програмне застосування, як і його аналоги, дозволяє отримувати доступ до файлів, розташування яких знаходиться на іншому комп'ютері або сервері, використовуючи зв'язок за допомогою глобальної мережі. Але при цьому має інтуїтивно зрозумілий інтерфейс.

Варто зазначити, що технології, які застосовуються цим протоколом, забезпечують так звану докачку файлів, процес отримання доступу до яких було зупинено (перервано) з незалежних від користувача системи причин.

За допомогою цієї програми користувачі отримують можливість:

  • завантажувати дані на сервер;
  •  завантажувати інформацію з хоста;
  •  керувати файловою системою сервера.

Менеджер FileZilla здатний виконувати всі основні функції протоколу FTP, до яких відносять операції видалення, переміщення, копіювання, а також зміни назв, рівнів доступності папок і файлів. Операція здійснюється за аналогією з діями на ПК, що робить користування програмою простою.

Програма FileZilla розповсюджується абсолютно безкоштовно і при цьому підходить для роботи в усіх операційних системах. Серед переваг називають русифікований інтерфейс, що для багатьох користувачів спрощує встановлення та експлуатацію.

Поряд із традиційними функціями, за допомогою менеджера можна здійснювати фільтрацію файлів, спираючись на задані параметри. Відшукання ти текстовий контент або зображення за допомогою корисної програми буде набагато простіше. Плюсом на користь використання програмного забезпечення FileZilla є покращений рівень захисту даних.

Під час роботи на спільному сервері менеджер дозволяє виділити директорії для кожного зареєстрованого користувача системи, забезпечивши доступ до певних папок або груп файлових документів. Використовуючи опцію порівняння каталогів, вдасться захистити дані від зараження вірусами та відшукати дані, які були завантажені на сервер протягом певного часового періоду.

Програмне забезпечення функціонує у двох форматах. Перший – FileZilla client – дозволяє отримати доступ до файлового менеджера на сервер. Другий підвид забезпечення FileZilla Server розроблено для підключення клієнта. Нерідко на ПК встановлюють обидві версії програми. Перевагою використання доповнення є можливість шифрування введених даних, що підвищує рівень захисту від несанкціонованого доступу.

Безпека та доступ

Згідно з чинними правилами, користувачі FTP можуть пройти автентифікацію, використовуючи логін та пароль відкритим текстом, а також за дозволом сервера підключитися анонімно. У першому випадку всі дані, що виходять від пристрою зареєстрованого або анонімного користувача, надходять на сервер у незмінному вигляді.

Для входу клієнта до зони FTP використовується електронна пошта та пароль, зазначені під час реєстрації. Для забезпечення захисту інформації при виході із системи передбачено завершення сеансу автоматично. Завершення сесії також може статися при перевищенні часу перебування на сервері. У будь-якому випадку для повторного входу до файлової системи буде потрібна ідентифікація.

Другий варіант передбачає отримання доступу до файлової системи без використання ідентифікації. Застосування рандомного логіну та пароля дозволяє увійти в протокол, але обмежує права користувача. Найчастіше при установці прописуються заборони видалення та перейменування файлів, а також обмеження в роботі з деякими функціями каталогів.

Варто розуміти, що передача даних від користувача до сервера, і навпаки, завжди пов'язана з ризиком втрати інформації. Серед причин цього зазначають не лише перехоплення даних, якими обмінюються віддалені пристрої, а й технічні збої в роботі системи, уникнути яких дозволить хіба що розміщення сервера на техмайданчику провайдера.

Режими роботи протоколу

Обмін інформацією між сервером та клієнтом відбувається у потоковому та блоковому режимі або в режимі стиснення.

Обмін даними в поточному режимі передбачає переміщення інформації між клієнтом та сервером суцільним потоком. При цьому дані не проходять жодної обробки. Передача даних у блочному режимі передбачає трансформацію даних протокол поділяє вихідний потік на блоки. Робота протоколу у форматі стиснення передбачає застосування до інформації спеціальних методів (алгоритмів).

Облікові записи та керування ними

Сервер FTP передбачає використання аутентифікації віртуального клієнта за схемою «ім'я користувача/пароль». Оператор, який хоче отримати доступ, повинен відправити системі запитані дані. Після автоматичної перевірки та отримання підтвердження відповідності введеної інформації, користувач отримує запрошення на вхід та доступ до основного опціоналу.

Виходячи зі сказаного вище, при виборі віртуального хостингу для сайтів, як і при вході в менеджер, потрібно мати активний обліковий запис . Створення облікового запису верифікованого користувача передбачає проходження процедури реєстрації FTP. Здійснити дію можна, дотримуючись наступної інструкції:

  1. Вибрати в меню підпункт «Створити FTP-аккаунт».
  2. Клікнути «Створити захищений паролем обліковий запис FTP з правами на читання та запис». Щоб підтвердити правильність інформації, особі, яка формує закритий обліковий запис, пропонується натиснути кнопку «Далі».
  3. Ввести ім'я нового користувача, яке буде введено для ідентифікації облікового запису FTP.
  4. Набрати безпечний пароль, а потім повторно вказати його для підтвердження. Система запропонує можливий варіант символів, використання регістрів тощо, і за умови дотримання всіх вимог дозволить завершити реєстрацію та створити верифікований обліковий запис.

Розробники програми попереджають про можливість створення множинних облікових записів, керування якими може здійснюватися за допомогою надання обмеженого доступу. Користувачі матимуть можливість підключатися до даних без необхідності введення логіну та пароля облікового запису.

Для реєстрації та подальшої активації додаткового облікового запису потрібно увійти в хостинг, а потім переміститися в «Веб-сайти та доменні імена». У підменю варто натиснути «FTP доступ», після чого переміститися в пункт «Додати обліковий запис FTP».

Далі подальші дії по роботі з додатковим акаунтом включають присвоєння директорії імені, вибір каталогів, які користувачеві будуть доступні при роботі, а також створення унікального пароля, за допомогою якого модератор буде підтверджувати ідентифікацію себе в системі. Якщо реєстратор хоче, то дані додаткового облікового запису він може як внести коригування, так і повністю видалити додатковий обліковий запис.

Основний користувач зареєстрованого облікового запису має можливість керувати доступом другорядних користувачів. При створенні доступу можна встановити базовий каталог, який відкриватиметься перед користувачем, який здійснив вхід до додаткового облікового запису, а також обмежити перелік доступних дій. Квоту сховища, доступні директорії та активність також можна змінювати. Для цього потрібно буде увійти в адміністрацію хостингу і встановити прапорці у віконцях, що відповідають дозволеним діям.

Компанія Tuthost готова допомогти власникам інтернет-майданчиків підвищити технічні характеристики сайтів. У переліку пропозицій компанії значаться не лише продаж доменів та реалізація SSL сертифікатів за найвигіднішими в Україні цінами, а й швидкий та надійний віртуальний хостинг.

Фахівці компанії готові надати цілодобову підтримку клієнтів, послуги з оренди сервера та надати допомогу у створенні, адмініструванні та захисті сайтів різних форматів.

Другие записи автора