Официальное заявление «РОСАТОМА» по поводу выброса радиации под Челябинском | ZI.ua
Акция закончилась

Официальное заявление «РОСАТОМА» по поводу выброса радиации под Челябинском

24 ноября 2017, 15:02
Шановні колеги!

Ви, мабуть, бачили в пресі репортажі та коментарі про витік радіоактивної речовини рутеній-106, який був виявлений в пробах повітря на території ЄС та інших країн. За припущеннями деяких експертів витік стався на території Росії, а Держкорпорація «Росатом» приховує аварію (нібито вона відбулася на ВО «Маяк» на Уралі).

21 листопада в пресі з'явилися заяви про те, що «останні» новини від Росгідромету (Федеральна служба з гідрометеорології та моніторингу навколишнього середовища) про забруднення повітря в кінці вересня - початку жовтня на Уралі підтверджують теорію про витік на ВО «Маяк».

Згідно з офіційною заявою ДК «Росатом» (в додатку) ці дані недостовірні.

Насправді, звіт був вперше опублікований в жовтні і з цього часу перебував у відкритому доступі на офіційному сайті Росгідромет. Рівні Ru-106, зафіксовані Росгідрометом, були вкрай незначними і не представляли будь-якої загрози здоров'ю людей. Такі ж рівні Ru-106 були виявлені в Європі. При цьому підвищені рівні речовини в повітрі були виявлені на території Румунії.

Видання the Guardian, зокрема, цитує професора Педді Ріган (Paddy Regan), експерта з ядерних питань з Університету Сарри (University of Surrey), який заявив, що 900-кратне перевищення це «вражаюче»,

природного фону є дезінформацією, так як природний фон «близький до нуля».

The Financial times акцентують увагу на тому, що "за даними Росгідромет радіаційна хмара в зоні розташування ВО «Маяк» була слабкіша, ніж в області селища Аргаяш, з чого можна зробити висновок, що завод не є джерелом витоку.

Ми підтверджуємо, що заяви про зв'язок будь-яких об'єктів ДК «Росатом» з недавнім підвищенням рівня Ru-106 в Росії або де-небудь ще абсолютно не відповідають дійсності.

Додаємо до цього листа офіційну заяву ДК «Росатом» з більш детальною інформацією та поясненням позиції Держкорпорації.

Готові відповісти на всі Ваші запитання, надати роз'яснення по всім Вашим коментарям або побоюванням.

З повагою,

Зовнішня пресс-служба
Компанії «Росатом» в Україні
Ірина Бойко
Тел .: +38067-362-78-77
[email protected]

Другие записи автора