Підвищення пенсій із 1 січня може не бути | ZI.ua
Акция закончилась

З 1 січня пенсії можуть не підвищити: Чого чекати мешканцям Костянтинівки

29 листопада 2023, 14:29 | Офіційно | Костянтинівка, Дружківка, Краматорськ, Ил'іновка, Покровськ, Курахове, Торецьк, Мирноград, Слов'янськ, Добропілля, Лиман 6708
Поділитися:
З 1 січня пенсії можуть не підвищити: Чого чекати мешканцям Костянтинівки
Фото из открытых источников

Підвищення пенсій із 1 січня, яке ЗМІ широко анонсували, може не бути. Його відклали на пізнішу дату.

У заключних положеннях бюджету-2024 записано, що заплановане підвищення пенсій відбудеться з 1 березня разом із індексацією пенсійних виплат. На це звернув увагу юрист Сергій Коробкін

Тому, очевидно, підвищення максимальної та мінімальної пенсії відбудеться не з 1 січня, а з 1 березня 2024 року, коли буде індексація виплат для решти пенсіонерів.

З 1 січня 2024 року в Україні зросте прожитковий мінімум для будь-якого віку, включаючи і пенсіонерів. У зв'язку із зростанням прожиткового мінімуму автоматично мають зрости максимальна та мінімальна пенсії.

Адже вони безпосередньо до нього прив'язані (мінімальна пенсія дорівнює одному ПМ, а максимальна десять). Однак цього не станеться, оскільки у пункті 8 Заключних положень бюджету-2024 записано іншу дату.

«Встановити, що перерахунок пенсій, надбавок, підвищень та інших доплат до пенсії з урахуванням розміру прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб, встановленого законом на 1 січня 2024 року, проводиться з 1 березня 2024 року разом із здійсненням щорічної індексації пенсій», - записано у законі про бюджет.

При цьому частина пенсіонерів все ж таки може дочекатися вищої виплати з 1 січня. Йдеться про громадян віком від 65 років, які мають повний стаж роботи (жінки понад 30 років та чоловіки понад 35 років).

У них, згідно із законом, пенсія не може бути нижчою за 40% від мінімальної зарплати. А оскільки мінімалка з 1 січня зросте, то й мінімальні пенсії такої категорії громадян мають підтягнути.

Якщо сьогодні вони не можуть отримувати менше 2 680 грн (40% від 6700 грн), то з 1 січня мінімум буде 2 840 грн (40% від 7100 грн).


Новости партнеров


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ