За словами прем’єр-міністра Дениса Шмигаля, в Україні, внаслідок російських масованих ударів, пошкоджено 40% обʼєктів високовольтної мережі. «Кожен із нас має усвідомити, що цю зиму ми будемо проходити з суттєвими обмеженнями споживання електроенергії», - підкреслив він. Всі ми розуміємо, що зима буде дуже важкою. На жаль, ми маємо бути готовими до будь-яких сценаріїв.
У такій ситуації треба знати, як правильно користуватись дизельними або бензиновими генераторами, а також потурбуватися, щоб не отримати переохолоджень.
Як не зазнати переохолоджень
Зокрема, треба пам’ятати, як ідентифікувати переохолодження та яку домедичну допомогу потрібно надати постраждалому, щоб не нашкодити.
Інфографіка від МОЗ України може в цьому допомогти
Окрім низької температури холодову травму можуть провокувати такі чинники:
▪ висока вологість (навіть тривале перебування за температури +5 — +8 °С, але за високої вологості може спричинити в людини холодову травму);
▪ вітер (наявність вітру значно збільшує втрату тепла);
▪ хронічні захворювання/надмірна втома в людини;
▪ вживання алкоголю;
▪ належність до певних груп (діти, люди похилого віку особливо чутливі до дії низьких температур через особливості теплообмінних процесів в організмі);
▪ носіння тісного незручного взуття, легкого одягу.
Як правильно користуватись генератором під час непогоди
Встановили генератор на вулиці, але йде дощ чи мокрий сніг. Як діяти? Про це розказали професійні рятівники.
Найголовніше правило – ні в якому разі не вносити генератор у приміщення: на балкон, в під'їзд, в магазин чи кав'ярню. Адже під час його роботи виділяються токсичні речовини, від яких можна померти, пояснюють у ДСНС України.
• Генератор має залишатись на вулиці під спеціальним навісом, який захищає від дощу та підтоплень. Також можна подбати про спеціальний контейнер, що додатково захистить прилад від опадів.
• Заховавши генератор під накриття, до нього має бути доступ чистого повітря.
• У контейнері потрібно передбачати систему виведення вихлопних газів.
• Генератор не повинен перегріватись.
Отже, дотримуйтесь цих нескладних правил, бережіть себе та близьких.
Коментарі