Вже наступного року для виходу на пенсію за віком українцям знадобиться щонайменше 32 роки страхового стажу. У 2026 році – 33 роки і так далі до 2028 року, коли потрібно буде мати 35 років стажу.
Його нестача – - одна з головних проблем, що виникають перед майбутніми пенсіонерами. До того ж багато хто отримує низькі виплати, оскільки сплачували страхові внески з мінімальної заробітної плати. У Кабміні підказали, як збільшити розмір своєї майбутньої пенсії.
Це можна зробити навіть не виходячи із дому. Йдеться про добровільну сплату ЄСВ – єдиного страхового внеску. Його зазвичай сплачує роботодавець, але й самі українці можуть проводити платежі, тим самим збільшуючи розмір податків. У такому разі у майбутньому можна розраховувати на високий розмір пенсії.
Три категорії громадян, яким доступна послуга:
українці передпенсійного віку, яким не вистачає стажу для здобуття пенсій;
працевлаштовані за кордоном люди, які планують одержувати пенсію в Україні;
українці з низьким рівнем офіційного доходу бажають збільшити розмір своїх виплат.
Таким громадянам слід укласти договір із Пенсійним фондом про добровільну участь у системі пенсійного страхування.
На сайті ПФУ можна оформити його в кілька кліків та особисто визначити розмір та періодичність сплати ЄСВ до державного бюджету.
Українцям, офіційно непрацевлаштованим, слід платити щонайменше мінімальний ЄСВ. З 1 квітня цього року він складає 1760 грн, тобто 22% мінімальної заробітної плати.
Внески зараховуються за місяць, коли вони надійшли на рахунок ПФУ.