В уряді остаточно визначилися, чи буде Україна переходити на «зимовий час» Двічі на рік українці переводять годинник: на літній час і на зимовий.
Літній час починається в останній тиждень березня, і тоді стрілки переводять на одну годину вперед. Зимовий час починається в останні вихідні жовтня, і стрілки переводять на годину назад.
Щорічно депутати обговорюють цю тему, мовляв, від цієї практики потрібно відходити. Слід залишити якийсь один час і відмовитися від цих постійних переходів остаточно. Проблема лише в тому, що нардепи ніяк не можуть визначитися, який час залишити - зимовий або літній.
Так як однозначного рішення прийнято не було, то цієї неділі, а саме о 4 годині ранку, стрілку годинника потрібно знову переводити на годину назад. А смартфони і всілякі електронні пристрої зроблять це самостійно.
Депутат від партії «Слуга народу» Галина Третьякова підкреслила, що в цьому році стрілки годинника вже могли і не переводити. Багато ініціатори подібного рішення аргументували це тим, що так можна було б заощадити електроенергію.
А з перекладом стрілок назад її будуть використовувати десь на 13% більше. Однак достатньої кількості голосів, які підтримали б цю ініціативу, не було, тому все залишається як і раніше.
Як сприймає це організм
Вчені багато вивчали, як саме перехід на літній і зимовий час впливає на організм. Деякий збій біоритмів є, однак саме осінній перехід він більш щадний.
І навіть корисний, адже у людей з'являється додаткова година для сну. Більш того, деякі вчені відзначають, що подібний перехід навіть зменшує ризик інсультів і інфарктів у цей період.
На жаль, такого ж не скажеш про перехід на літній час, який навпаки провокує додатковий стрес. Тому якщо і відмовлятися від перекладу стрілок, краще залишити їх на зимовому часу.
В уряді остаточно визначилися, чи буде Україна переходити на «зимовий час»
27 жовтня 2023, 16:03
|
Офіційно |
Костянтинівка, Дружківка, Краматорськ, Ил'іновка, Покровськ, Курахове, Бахмут, Торецьк, Мирноград, Слов'янськ, Добропілля, Лиман
3651