Як отримати компенсацію за придбання нової сільгосптехніки | ZI.ua
Акция закончилась

Українським фермерам можуть компенсувати частину витрат на придбання нової сільгосптехніки

9 квітня 2024, 09:17 | Бізнес 1896
Поділитися:
Українським фермерам можуть компенсувати частину витрат на придбання нової сільгосптехніки

Офіційно стартувала відновлена Урядом програма часткової компенсації державою вартості сільгосптехніки та обладнання українського виробництва. Про це йдеться в повідомлені на сайті Кабміну.

Як підкреслила Перший віце-прем’єр-міністр України — Міністр економіки України Юлія Свириденко, підписання офіційно запустило програму компенсацій за сільгосптехніку українського виробництва. Купуючи техніку від виробників з Переліку, аграрії зможуть отримати назад 25% від вартості цієї техніки.

Сьогодні компенсації аграріям є складовою економічної програми «Зроблено в Україні». В держбюджеті на 2024 рік на реалізацію програми закладено мільярд гривень. За підрахунками, цього вистачить, щоб задовольнити заявки на вітчизняну техніку близько чотирьох тисяч агровиробників.

Завдяки реалізації програми цього року аграрії, що купуватимуть у виробників, внесених до переліку, заощадять на придбанні 25%. Імпорт сільгоспмашин та обладнання може зменшитись до 10%. До того ж програма сприятиме створенню біля тисячі нових робочих місць.

Наразі станом на 8 квітня 2024 року до оновленого переліку увійшло 964 номенклатурних позицій продукції 21-го українського виробника сільгоспмашин та обладнання. За підсумками надходження та розгляду нових заяв виробників техніки та обладнання перелік буде оновлюватися.

Щоб бути включеним до переліку виробнику техніки та обладнання потрібно подати відповідну заявку та документи до неї до Міністерства економіки. Заявки щодо включення техніки та обладнання до переліку в поточному бюджетному періоді подаються до 31 жовтня. Техніка та обладнання за заявками, поданими після 1 листопада, може бути включена до переліку на наступний рік.

Щоб отримати часткову компенсацію від держави вартості придбаної техніки чи обладнання, агровиробник має обрати постачальника з переліку на сайті Мінекономіки, придбати необхідну техніку та подати до уповноваженого банку заявку та підтвердні документи.


Новости партнеров


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ