Дітей, які знаходяться в Бахмуті Донецької області, будуть вивозити в супроводі принаймні одного з батьків або опікунів. Відмовитися від евакуації буде неможливо. Про це керівниця Мінреінтеграції Ірина Верещук розповіла в ефірі телемарафону.
"У нас є градації: території, які знаходяться в оточенні і блокуванні, де ведуться активні бойові дії, де можливі бойові дії. Все це відзначає Генеральний штаб і Міністерство оборони за поданням ОВА", - зазначила Верещук.
За її словами, активні бойові дії зараз тривають в 132 громадах, проте примусова евакуація поки буде тільки з Бахмута.
Верещук запевняє, що дітей не будуть розлучати з рідними.
"Ні в якому разі дитину розлучати з сім'єю не будемо. Якщо дорослий приймає рішення, він повинен підписати відповідну форму і відмовитися від евакуації. Якщо є малолітня дитина на утриманні, ця опція не працює щодо одного з дорослих. Вони зобов'язані супроводжувати дитину до місця, куди буде здійснюватися евакуація", - пояснила міністр.
На питання про те, що буде з дітьми, якщо батьки категорично відмовляться виїжджати, вона відповіла: "Досвід останнього місяця показує, що якщо наша Нацполіція або евакуаційні групи прибувають на місце, де знаходиться дитина з дорослим, як правило, люди не відмовляються".
Верещук зазначила, що люди в Бахмуті в основному зараз ховаються в підвалах, тому основною проблемою для правоохоронців залишається їх знайти.
"Діти, які опинилися в зоні проведення бойових дій, не можуть самі про себе подбати. Тому вся відповідальність за них - на дорослих. Відмова батьків або опікунів евакуювати дитину не допускається. Адже мова йде про його життя", - підкреслила чиновниця.
![Кого у Костянтинівці оголосять у розшук уже завтра, 17 липня](/upload/resize_cache/iblock/f9e/203_128_2/f9edf96ac7ecff26f3daab3dcf6d78a8.jpg)
Коментарі