Які надбавки до пенсії отримують українці | ZI.ua
Акция закончилась

Повний список доплат, які можуть отримувати українські пенсіонери

30 жовтня 2023, 20:05 | Офіційно | Костянтинівка, Дружківка, Ил'іновка, Покровськ, Курахове, Бахмут, Торецьк, Мирноград, Слов'янськ, Добропілля, Лиман 3015
Поділитися:
Повний список доплат, які можуть отримувати українські пенсіонери
Фото из открытых источников

В Україні крім основної розрахункової виплати громадяни можуть отримувати ще й надбавки до пенсії. Їх розмір різний. Деякі залежать від віку пенсіонера, а деякі від інших факторів.

Доплати за вік

Вікові доплати до пенсії були встановлені в 2020 році. Першим почали доплачувати 570 грн пенсіонерам старше 80 років. Згодом ввели доплати для 75-річних (456 грн), а потім стали доплачувати ще і 70-річним (300грн).

Наступним етапом планувалося введення доплати з 65-річного віку. Але тут завадила війна, і цю доплату уряду довелося відстрочити. Головна умова для отримання вікових доплат – розмір пенсії не повинен перевищувати 10 340 гривень.

Надбавка до пенсії за наднормативний стаж

Таку надбавку отримують українці, які мають страховий стаж понад встановлену норму: для чоловіків – 35 років, для жінок – 30. При цьому за кожен понаднормовий рік стажу пенсіонерам доплачують по 1% від пенсії.

Правда, в розрахунок приймається не їхня пенсія, а мінімальна пенсія в Україні. Таким чином, надбавка за 1 рік понаднормового стажу у всіх однакова. В даний час вона становить 20,93 грн.

Тобто, якщо, наприклад, у жінки 40 років стажу, то їй виплачують надбавку за десять років, яка складе: 20,93 х 10 = 209,30 грн.

Надбавка за дітей

Пенсіонерам, які мають на утримання дітей у віці до 18 років, щомісяця держава доплачує 150 грн на кожну дитину.

Надбавка до пенсії за донорство

Відповідно до закону, пенсіонери, які мають звання Почесного донора, отримують надбавку в розмірі 258,90 грн. на місяць. Ця надбавка залежить від розміру прожиткового мінімуму, і за умови його збільшення вона також зростає.

Звання Почесного донора дають тим громадянам, які здали безкоштовно мінімум 40 разових максимально допустимих доз крові або 60 разових максимально допустимих доз плазми.


Новости партнеров


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ