За минулий рік значно зросла потреба українців у психологічній допомозі | ZI.ua
Акция закончилась

Потреба українців у психологічній допомозі значно зросла за минулий рік

3 лютого 2024, 17:06 | Ініціатива, Світ та людина, Здоров'я 7143
Поділитися:
Потреба українців у психологічній допомозі значно зросла за минулий рік

Запит на психологічну допомогу збільшився майже вдвічі в 2023 році. Про це повідомив Міністр охорони здоровʼя України Віктор Ляшко під час Україно-німецької конференції з ментального здоровʼя, психосоціальної підтримки та реабілітації.

Під час конференції учасники з української та німецької сторони обговорили розвиток системи надання реабілітаційної допомоги в сфері охорони здоровʼя та побудову екосистеми охорони психічного здоровʼя, а також посилення співпраці в межах міжнародного медичного партнерства.

Як зазначив Віктор Ляшко, більш ніж 320 тисяч пацієнтів отримали психологічну допомогу на всіх рівнях у 2023 році. Ментальне здоровʼя є одним із головних викликів сьогодення у всьому світі. На рівні з бідністю, кліматичними змінами та зростанням цін. Про це свідчать результати дослідження серед 11 країн світу, презентовані під час Третього саміту перших леді та джентльменів.

Віктор Ляшко підкреслив, що найперше завдання, яке Міністерство охорони здоровʼя ставило перед собою в сфері підтримки ментального здоровʼя, — це наближення послуги з психологічної допомоги до пацієнта. Для цього в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я за ініціативи першої леді Олени Зеленської почалося масштабування навчання сімейних лікарів та педіатрів за програмою mhGAP (mental health gap action program – Програма дій із подолання прогалин у сфері психічного здоров’я).

Нині пацієнти мають змогу безоплатно отримати послуги з психологічної підтримки у більш ніж 860 медзакладах «первинки». Такою можливістю вже скористалося близько 175 тисяч українців, що становить 36% від загальної кількості звернень з приводу проблем в сфері ментального здоровʼя.

Наступний етап — налаштування системи перенаправлення до профільних фахівців, створення центрів ментального здоров’я на базі кластерних лікарень та розбудова окремих центрів психологічної реабілітації. Важливими є також програми, спрямовані на захист та зміцнення психічного здоров’я самих медпрацівників, адже навантаження на них зросло в рази.

Триває процес розбудови системи надання реабілітаційної допомоги в сфері охорони здоровʼя. Йдеться про понад 250 реабілітаційних відділень у кластерних та надкластерних лікарнях по всій країні та 6 спеціалізованих закладів національного рівня.


Новости партнеров


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ