Укрзалізниця запустила перший у світі Food Train | ZI.ua
Акция закончилась

Перший у світі Food Train запустила Укрзалізниця

23 листопада 2023, 20:02 | Ініціатива 1299
Поділитися:
Перший у світі Food Train запустила Укрзалізниця

Поїзд вирушив з Києва через Харків до Ізюма. Соціальний проект реалізовано разом з Фондом Говарда Баффета. Поїзд-кухня може виробляти близько 10 000 порцій їжі на день в автономному режимі. Про це повідомило Міністерство розвитку громад, територій та інфраструктури України.

У день запуску, крім усього іншого, у поїзді приготують традиційні святкові страви Дня подяки – запечену індичку та гарбузовий пиріг.

Їжа приготована в ньому буде передана на знак подяки тим, хто щодня у прифронтових регіонах допомагає нашим захисникам: працівникам ДСНС, поліцейським, медикам, залізничникам, волонтерам.

Поїзд має 6 вагонів:

- генераторний вагон (~400 кВт+власна заправна станція для автономної роботи);

- вагон-холодильник з морозильною камерою для зберігання продуктів;

- вагон з холодною кухнею для попередньої обробки продуктів;

- вагон з гарячою кухнею для приготування фінальних страв;

- вагон для персоналу поїзда з душем і пральною машиною;

- багажний вагон на 27000 літрів води з фільтраційною та насосною станціями.

Food Train може автономно працювати 5-7 днів, а обладнання поїзда дозволяє готувати повноцінні страви: супи, каші, салати, мʼясо тощо. Спеціальні термобокси, встановлені всередині поїзда, дозволяють легко транспортувати вже готові порційні контейнери з їжею від поїзда-кухні до кінцевого споживача.

Побудова та функціонування поїзда повністю фінансуються Фондом Говарда Баффета (The Howard G. Buffett Foundation). Сам Говард Баффет є регулярним пасажиром Укрзалізниці. Він подорожував Харківщиною, Донеччиною, Миколаївщиною та Херсонщиною під час війни та підтримує низку інших залізничних проектів, зокрема «Залізну зміну».


Новости партнеров


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ