Україна втратила більше 40% тваринного світу на території проведення бойових дій | ZI.ua
Акция закончилась

На території проведення бойових дій Україна втратила більше 40% тваринного світу

23 листопада 2023, 18:54 | Світ та людина 1605
Поділитися:
На території проведення бойових дій Україна втратила більше 40% тваринного світу

Українське довкілля, у тому числі його фауністичні комплекси, зазнали безмірної шкоди внаслідок російської збройної агресії. За попередніми оцінками, на окремих територіях, де відбувались та відбуваються бойові дії, поточні втрати тваринного світу становлять більше 40% відносно довоєнної чисельності, що вже налічує понад 25 тисяч диких копитних, 250-270 тисяч хутрових звірів, а також більше 2 млн птахів, без урахування мігруючих видів.

Такого висновку прийшли вчені, які провели дослідження про стан дикої фауни на території, де відбувалися та йдуть зараз бойові дії, передає прес-служба Всеукраїнської асоціації мисливців та користувачів мисливських угідь.

Науковці прогнозують, що впродовж ще одного року бойових дій такої інтенсивності на окупованих та прилеглих територіях України може залишиться близько 15-20% від довоєнної чисельності більшості видів теріо- та орнітофауни середніх та великих розмірів, що спровокує незворотні екологічні процеси порушення природного відтворення та повного зникнення місцевих угрупувань цих видів тварин.

Загалом під загрозою зникнення з терен України вже опинилися 80 видів диких тварин, а 20% унікальних природоохоронних територій досі потерпають від російської збройної агресії.

– Через неможливість якісного обстеження територій, де тривали або надалі тривають бойові дії, наразі нереально оцінити повний обсяг шкоди, завданої тваринному світу України унаслідок знищення та руйнування середовищ їх існування, фізичного знищення тварин внаслідок отруєнь, вибухів, артилерійських, ракетних і стрілецьких обстрілів, – зауважив доктор наук Василь Новицький.

Він додав, що, в силу воєнних та економічних чинників, зубожіння населення, відсутність якісної охорони угідь і розширений доступ до стрілецької зброї сприяють розквіту локального браконьєрства та злочинів проти дикої природи.


Новости партнеров


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ