Замість пенсії з інвалідності можуть призначити соціальну допомогу | ZI.ua
Акция закончилась

Кому у Костянтинівці можуть відмовити у призначенні пенсії з інвалідності

7 грудня 2023, 15:05 | Офіційно | Костянтинівка, Дружківка, Краматорськ, Ил'іновка, Покровськ, Курахове, Бахмут, Торецьк, Мирноград, Слов'янськ, Добропілля, Лиман 2871
Поділитися:
Кому у Костянтинівці можуть відмовити у призначенні пенсії з інвалідності
Фото из открытых источников
При призначенні пенсії з інвалідності важливим є стаж, який людина встигла накопичити. Навіть, маючи групу інвалідності, людині можуть відмовити у призначенні пенсії.

Пенсія з інвалідності ІІ та ІІІ груп особам молодше 24 років призначається за наявності хоча б одного року стажу. Якщо це інвалідність І групи, потрібно мати хоча б один рік стажу до досягнення 26 років.

Чим старша людина, тим більше потрібно стажу на момент встановлення інвалідності або на момент звернення за такою пенсією. Навчання зараховується до стажу лише в тому випадку, якщо воно було до 1 січня 2004 року.

Згідно з чинним законодавством, у стаж роботи зараховувалося навчання у вищих та середніх спеціальних навчальних закладах.

А також - періоди навчання в училищах та на курсах підвищення кваліфікації, в аспірантурі, докторантурі та клінічній ординатурі. Але періоди навчання після зазначеної дати до страхового стажу, на жаль, не включаються.

Замість пенсії з інвалідності соціальна допомога

Наявність чи відсутність стажу визначає, за яким законом призначатиметься виплата. Якщо стаж є, то за пенсією слід звертатися до Пенсійного фонду відповідно до ЗУ «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Якщо стажу немає, тоді можна розглянути варіант із призначенням державної соціальної допомоги.

Така допомога призначається органами соцзахисту населення відповідно до ЗУ «О державної соціальної допомоги особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю».

Але у другому випадку питання із призначенням допомоги розглядається лише якщо йдеться про малозабезпечені сім'ї або якщо людині встановлено І групу інвалідності

Новости партнеров


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ