Чи повинні евакуйовані громадяни платити податки | ZI.ua
Акция закончилась

Евакуація – не привід не платити податки

29 листопада 2023, 17:12 | Офіційно 1107
Поділитися:
Евакуація – не привід не платити податки

Українцям, евакуйованим з небезпечних територій, доводиться і надалі сплачувати податки за землю та нерухомість, які залишились в небезпечних районах. Влада відхилила пропозицію про скасування такої необхідності для фізичних та юридичних осіб. Про це розповіла народна депутатка Ніна Южаніна у Telegram, пише economics.

За словами Южаніної, у профільному комітеті Верховної Ради представники Міністерства фінансів та Державної податкової служби відхилили пропозиції щодо скасування вимоги зі сплати податків для населення з територій, де оголосили евакуацію. Йдеться про п'ять областей.

— Мої пропозиції щодо звільнення від оподаткування громадян та бізнесу у період обов'язкової евакуації населення були відхилені представниками Мінфіну та ДПС під час робочих груп у податковому комітеті ВРУ (Мінфін пропонує лише щоб пільги надавали виключно місцеві ради), — повідомила нардеп.

Вона нагадала, що рішення про обов'язкову евакуацію населення може ухвалювати уряд, військові адміністрації, органи місцевого самоврядування та враховують небезпеку для життя та здоров'я жителів, необхідність переміщення у більш безпечні райони.

За даними Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, на сьогодні рішення про обов'язкову евакуацію населення ухвалені щодо:

Донецької області — всі населені пункти;

Сумської області — 115 населених пунктів (81 на територіях можливих «гарячих точок»);

Харківської області — 78 населених пунктів (46, де можливі бойові дії);

Херсонської області — 65 населених пунктів (31 на територіях можливих «гарячих точок»);

Запорізької області — 5 населених пунктів (2, де можливі бойові дії).

— Зупиняються підприємства, люди вимушено залишають свої домівки, а влада наполягає, що податки за те, чим апріорі не можеш користуватися, необхідно продовжувати там платити, — додала Ніна Южаніна.


Новости партнеров


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ