Українцям, евакуйованим з небезпечних територій, доводиться і надалі сплачувати податки за землю та нерухомість, які залишились в небезпечних районах. Влада відхилила пропозицію про скасування такої необхідності для фізичних та юридичних осіб. Про це розповіла народна депутатка Ніна Южаніна у Telegram, пише economics.
За словами Южаніної, у профільному комітеті Верховної Ради представники Міністерства фінансів та Державної податкової служби відхилили пропозиції щодо скасування вимоги зі сплати податків для населення з територій, де оголосили евакуацію. Йдеться про п'ять областей.
— Мої пропозиції щодо звільнення від оподаткування громадян та бізнесу у період обов'язкової евакуації населення були відхилені представниками Мінфіну та ДПС під час робочих груп у податковому комітеті ВРУ (Мінфін пропонує лише щоб пільги надавали виключно місцеві ради), — повідомила нардеп.
Вона нагадала, що рішення про обов'язкову евакуацію населення може ухвалювати уряд, військові адміністрації, органи місцевого самоврядування та враховують небезпеку для життя та здоров'я жителів, необхідність переміщення у більш безпечні райони.
За даними Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій, на сьогодні рішення про обов'язкову евакуацію населення ухвалені щодо:
Донецької області — всі населені пункти;
Сумської області — 115 населених пунктів (81 на територіях можливих «гарячих точок»);
Харківської області — 78 населених пунктів (46, де можливі бойові дії);
Херсонської області — 65 населених пунктів (31 на територіях можливих «гарячих точок»);
Запорізької області — 5 населених пунктів (2, де можливі бойові дії).
— Зупиняються підприємства, люди вимушено залишають свої домівки, а влада наполягає, що податки за те, чим апріорі не можеш користуватися, необхідно продовжувати там платити, — додала Ніна Южаніна.