Про платний виїзд чоловіків за кордон розповів секретар РНБО Олексій Данилов | ZI.ua
Акция закончилась

Данилов поділився думкою про платний виїзд чоловіків за кордон

30 жовтня 2023, 15:59 | Офіційно | Костянтинівка, Дружківка, Краматорськ, Ил'іновка, Покровськ, Курахове, Бахмут, Торецьк, Мирноград, Слов'янськ, Добропілля, Лиман 2589
Поділитися:
Данилов поділився думкою про платний виїзд чоловіків за кордон
Фото из открытых источников

Секретар РНБО Олексій Данилов в ефірі національного телемарафону зазначив, що платний виїзд чоловіків за кордон під час війни – не найкраща ідея.

Вона свідомо ставить в нерівні умови чоловіків, що мають гроші на те, щоб покинути країну, і чоловіків, у яких грошей немає.

В Україні можуть дозволити платний виїзд чоловіків за кордон. Тобто, чоловікам, які поки не готові до мобілізації і заклику на службу в ЗСУ, можуть дозволити виїхати за кордон. Але тільки на умови, що вони внесуть заставну суму за виїзд і потім будуть щомісяця перераховувати гроші на ЗСУ.

Такий законопроект зареєстрований і поки лежить «під сукном» у Верховній Раді. Автори законопроекту пропонують дозволити чоловікам платний виїзд за кордон. Щоб мати право на виїзд, вони повинні відкрити в банку окремий рахунок.

На нього треба буде внести мінімальну суму 13 420 грн (п'ять прожиткових мінімумів для осіб працездатного віку). Банку буде надано право щомісяця списувати з цієї суми 2 697,5 грн (суму податків з мінімальної зарплати) і перераховувати їх на спецрахунок ЗСУ.

Зарезервованих грошей вистачить майже на п'ять місяців внесків. Далі, якщо чоловік затримається за кордоном на більш тривалий термін, він зобов'язаний буде перераховувати в банк мінімальний щомісячний внесок на ЗСУ

Олексій Данилов вважає, що це погана ідея, бо в ній спочатку закладена несправедливість: цей закон дасть право тим, у кого є гроші, уникнути мобілізації.

Втім, навряд чи його побоювання щодо неплатоспроможності деяких українців мають під собою грунт. Адже 13 тисяч гривень – не така вже непідйомна сума навіть для найбідніших сімей.

Зрештою, такі гроші можна взяти в борг. Тому, можна припустити, що побоювання секретаря РНБО все ж мають іншу природу. Влада побоюється масового виїзду чоловіків за кордон у разі, якщо дозволять це робити за гроші.


Новости партнеров


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ