Багато мешканців Костянтинівки після виходу на пенсію продовжують працювати і в деяких випадках можуть отримувати занижені виплати. Адже іноді проста довідка з місця роботи може стати вирішальним фактором, від якого залежить розмір пенсії.
Навіть за наявності електронних реєстрів та автоматизованих систем питання підтвердження звільнення потребує особистої участі пенсіонера,
пише Стіна.
Через відсутність даних багато українців продовжують числитися як працюючі, хоча насправді вже давно не працевлаштовані. Це призводить до занижених виплат.
Адже в період воєнних дій людина могла виїхати в інше місто України чи за кордон, не маючи у трудовій книжці наказу про звільнення. Або трудова книжка може бути зовсім втрачена.
У ПФУ продовжують вважати людину працюючою, а отже, не переглядають розмір її пенсії з урахуванням нового прожиткового мінімуму.
За даними ПФУ, сам факт того, що людина не сплачує страхових внесків, не є доказом її звільнення. Необхідний запис у трудовій книжці, копія наказу про звільнення, витяг з електронного реєстру застрахованих осіб.
А для підприємців ще й інформація про зняття із реєстрації як ФОП. Адже якщо пенсіонер є ФОП, але не веде діяльність та не сплачує внески, він все одно вважається працюючим.
Що робити у такій ситуації
Щоб отримати пенсію у повному обсязі, слід підтвердити факт звільнення. Насамперед треба спробувати отримати скан-копію трудової книжки, копію наказу про звільнення, довідку від роботодавця. А витяг із реєстру застрахованих осіб Пенсійний фонд може отримати самостійно.
Якщо такі документи отримати неможливо, особливо у випадку переселенців, дозволяється подати письмову заяву з поясненням ситуації. У ньому слід зазначити дату припинення роботи та причини, через які немає можливості надати необхідні документи.
