Комунальне рабство у Костянтинівці. Чи є вихід? | ZI.ua
Акция закончилась

Комунальне рабство у Костянтинівці. Чи є вихід?

Координаторка руху «Сильні громади» у Костянтинівці
10 марта 2017, 19:41

Комунальне рабство у Костянтинівці. Чи є вихід?
На сьогоднішній час постачальники комунальних послуг є монополістами, тому альтернативи в цій сфері нема. Набрання чинності Закону «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» у липні 2016 року може стати виходом з «безвихідної ситуації» у сфері ЖКГ.Команда руху «Сильні громади» провела опитування громади, щодо комунальних проблем у Костянтинівці. Ми запропонували респондентам вибрати одну з нагальних проблемних у сфері житлово-комунального господарства. Найпроблемнішими серед послуг, на думку містян, є обслуговування будинків та прибудинкових територій (46%); водопостачання – (26%); вивезення сміття – (10%).У Костянтинівці обслуговуванням будинків та прибудинкових територій займається комунальне підприємство «Служба єдиного замовника» (КП «СЄЗ»). Підприємство є монополістом у сфері надання цих послуг у місті.


За інформацією на 1 жовтня 2016 року підприємство обслуговувало 355 житлових будинків у Костянтинівці, приблизно 5-10% з яких побудовано після 1975 року. Більша ж частина будинків будувалась у довоєнний або післявоєнний період. Тому, всі будинки потребують капітального ремонту і модернізації.

Тарифи на обслуговування будинків зростають, а послуги майже не надаються. Ремонти у під’їздах не здійснюються, ремонт покрівлі робиться неякісно і несвоєчасно. Багато підвалів затоплені водою, що сприяє розмноженню гризунів та комах. Не ремонтуються фасади та сходи до під’їздів. Єдине, що хочеться відзначити, те що більш-менш якісно працюють двірники, які прибирають прибудинкову територію.

На всі звернення-претензії до якості послуг, відповідь одна – не вистачає коштів, бо мешканці погано сплачують за ці послуги. Мешканці ж не хочуть платити, бо на їх думку, комунальники нічого не роблять. Виходить замкнуте коло.

Випробовування ожеледицею

Цього року мінлива погода – сніг з дощем і мороз – призвели до того, що дороги перетворились у ковзанку. Жертвами ожеледиці стали багато містян. Причиною травмування стали не посипані пішохідні доріжки та двори.

19 січня 2017 року до виконавчого комітету Костянтинівської міської ради була надіслана скарга щодо неналежного посипання вулиць та пішохідних доріжок.

Фото5 ответ

У відповіді, що надійшла через два тижні, зазначалось, що роботи з очищення від снігу та посипання доріжок здійснюються.

Фото 4

Основні учасники цього комунального колапсу – це КП «СЄЗ» та КП «Комунтранс», які зобов’язані здійснювати ці послуги. Про цю «солодку парочку» ми вже писали раніше, після того, як ремонт пішохідних доріжок був зроблений лише на папері. І посипали, певно, ці ж доріжки також тільки на папері.

фото 7

Створення ОСББ як один зі способів покращення ситуації

Створення об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ) може частково вирішити проблеми у сфері житлово-комунального господарства та прискорить модернізацію і залучення додаткових коштів та ресурсів.

Станом на 1 лютого цього року у Костянтинівці створено всього 17 об’єднань співвласників багатоквартирних будинків (ОСББ)

Не бажання мешканців створювати ОСББ зумовлено острахами залишитись сам на сам з проблемами капремонту. Недостатньо відпрацьована методика отримання ОСББ платежів від мешканців будинку. Як стягувати платежі з мешканців, які відсутні за місцем реєстрації, або ведуть асоціальний стиль життя, або просто не бажають сплачувати з різних причин. Законодавством не передбачено позбавлення таких власників квартир житла через борги за житлово-комунальні послуги.Відповідно до Закону «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», обслуговувати будинки і прибудинкові території замість ЖЕКів можуть управляючі компанії.

Якщо вони отримають право надавати подібні послуги, то вони повинні:

– оприлюднювати фінансову звітність діяльності;

– контролювати та перевіряти якість послуг;

– проводити систематичні збори з мешканцями;

– вести електронну звітність.

Ці вимоги стимулюватимуть конкуренцію між приватними та державними фірмами, змушуватимуть їх підвищувати якість надання послуг, сприятимуть інвестуванню коштів у розвиток прилеглої інфраструктури, впровадженню сучасних технологій енергозбереження.

Станом на сьогодні жодна управляюча компанія не пропонувала своїх послуг для обслуговування будинків та прибудинкових територій у Костянтинівці.

Реформування житлово-комунальної сфери повинно здійснюватися на всіх рівнях. Необхідно ліквідувати монополії у комунальному секторі. Чесна і прозора конкуренція серед постачальників житлово-комунальних послуг сприятиме отриманню населенням якісних послуг за помірну ціну. Цінова політика повинна бути прозорою і зрозумілою, тарифи економічно-обгрунтованими. А використання енергозберігаючих систем дасть можливість істотно зекономити кошти споживача.

 Координаторка руху «Сильні громади» у Костянтинівці Вікторія Омельченко

Другие записи автора