Діяльність депутатів Костянтинівської міської ради у 2016 році | ZI.ua
Акция закончилась

Діяльність депутатів Костянтинівської міської ради у 2016 році

Координаторка руху «Сильні громади» у Костянтинівці
23 января 2017, 21:35

Діяльність депутатів Костянтинівської міської ради у 2016 році

Координатори руху «Сильні громади» вирішили проаналізувати діяльність депутатського корпусу Костянтинівської міськради за останній рік. При цьому варто додати, що місцеві вибори у Костянтинівці минулого року не відбулися, тому до складу ради входять обрані ще у 2010 році депутати. 

Відповідно до ст.10 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», у виборчому окрузі депутат місцевої ради зобов’язаний визначити і оприлюднити дні, години та місце прийому виборців, інших громадян та вести регулярний прийом не рідше одного разу на місяць.

Мешканці можуть звертатися із зверненнями, заявами і скаргами та пропозиціями вжиття заходів щодо їх оперативного вирішення.

Графік прийому депутатів міськради

Депутатський графік прийому мешканців на сайті Костянтинівської міської ради (КМР) відсутній, тому координатори руху «Сильні громади» скерували запит. У відповідь отримали відписку, що запитуваною інформацією Костянтинівська міська рада не володіє, а запит перенаправлено розпоряднику інформації – депутатам. Деякі з них надіслали інформацію про те, що ведуть прийом громадян на своєму робочому місці та запросили завітати до них у робочий час. Конкретні дні прийому в них не визначені.

Автобіографія депутатів

Автобіографія депутатів не оприлюднена на офіційному сайті Костянтинівської міської ради. В розділі про депутатів міськради можна знайти їх прізвище, ім’я, по батькові, інформацію про те, яку політичну силу вони представляють/або безпартійні та в якому постійному комітеті міськради працюють. Також на сайті опубліковані особисті фото.У 2015 році команда руху «Сильні громади» зверталась до КМР із запитом надати автобіографічні відомості депутатів, на що до відповіді було додано лист Державного архіву Донецької області. У відповіді йшлося про те, що діяльність архіву була призупинена в середині грудня 2014 року, у зв’язку з місцем його знаходження на непідконтрольній Україні території. А відтак, – агрументували у міськраді, – можливість надання автобіографічних відомостей кандидатів в депутати до КМР 2010 року відсутня.


Депутатські запити, звернення та проекти рішень

Обов’язок депутата полягає у здійсненні представницьких функцій під час роботи в раді, її органах та виборчому окрузі. Часто запити – це реакція депутата на звернення громадян (колективів, підприємств, організацій). Відповідно до статті 11, 13, 22 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», депутат може звернутись у письмовій формі до місцевої ради, органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, правоохоронних та контролюючих органів, підприємств, установ та організацій, розташованих на території відповідної ради. Особливістю депутатського звернення є можливість внесення на пленарному засіданні. Звернення підлягає включенню у порядок денний, а за результатами відповіді на депутатський запит може бути проведено обговорення та прийняте радою відповідне рішення. Депутатські запити є більш дієвими і важливими інструментами взаємодії, їм приділяється більше уваги та зазвичай на них надаються грунтовніші відповіді.

Протягом 2016 року депутати не звертались з депутатськими запитами та не подавали проектів рішень до Костянтинівської міської ради.

Лише Костянтин Бескоровайний (який був обраний від «Комуністичної партії України») у 2016 році надіслав 6 депутатських звернень. Звернення стосувались комунальних (проблеми покрівель, аварійні дерева, бурульки на дахах тощо).

Відвідування засідань

Один з критеріїв визначення ефективності депутата – його присутність на засіданнях сесії міської ради. Ігнорування засідань свідчать про байдужість до депутатської діяльності, або штучність виконання функцій депутатом. Відвідування сесій фіксуються у протоколах засідання місцевої ради, які відображаються на сайті КМР.

До складу Костянтинівської міськради входить 40 депутатів. 

Найвідповідальнішими з усіх депутатів, які не пропустили жодного засідання Костянтинівської міської ради, є: Ольга Зайцева, Юлія Бова, Ольга Науменко, Інна Ягмурова, Ігор Бобро, Михайло Швиндя, Тетяна Оратовська, які є представниками «Партії Регіонів».Є депутати-прогульники, які не були присутні на жодній із восьми сесії у 2016 році: Ігор Білозуб, Володимир Бугай, Ірина Прохоренко, Павло Борулько, Саід Яхін, Роман Кудряшов, Роман Панченко, Валерій Ходирев та  Ольга Шувалова.Є депутати, які були відсутні більш, ніж на половині засідань: Любов Дубініна, Сергій Стасюк, Тетяна Пасічна. Причина відсутності депутатів у міськраді не знають. Наявність депутатів у місті або відсутність в країні офіційно не підтверджено.

Зазначимо, що депутата можна відкликати за невиконання депутатських обов’язків. Про це йдеться у статті 37 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», де визначені підстави для відкликання депутата місцевої ради за народною ініціативою:

1) порушення депутатом місцевої ради положень Конституції і законів України, що встановлено судом;

2) пропуск депутатом місцевої ради протягом року більше половини пленарних засідань ради або засідань постійної комісії, невиконання ним без поважних причин, передбачених статтею 10 цього Закону, обов’язків депутата місцевої ради у виборчому окрузі;

3) невідповідність практичної діяльності депутата місцевої ради основним принципам і положенням його передвиборної програми, невиконання депутатом місцевої ради передбачених статтею 16 цього Закону зобов’язань звітувати перед виборцями та проводити зустрічі з ними.

Процедура відкликання депутата місцевої ради роз’яснюється ст. 37–48 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад».

Декларації депутатів

Інформацію про свої статки за 2015 рік депутати неохоче надають на запит до КМР. Також, ця інформація, на жаль, відсутня на сайті Костянтинівської міської ради. Станом на 12 грудня 2016 року було отримано 8 декларацій депутатів КМР. Декларації які ми отримали, були надіслані з місць постійної роботи депутатів (бюджетних установ).

Звітування депутатів

Чинне законодавство чітко встановлює, що депутат міської ради зобов’язаний звітувати перед виборцями та проводити зустрічі з ними. Якщо іншого не встановила рада, звітування має відбуватися не рідше одного разу на рік і може бути проведене в будь-який час на вимогу зборів виборців за місцем проживання, трудової діяльності або навчання, а також органів самоорганізації населення. Лише один депутат міськради – Ольга Зайцева надала звіт депутата за 2016 рік у письмовій формі.Підсумовуючи викладену інформацію, можна визнати роботу КМР в цілому задовільною (сесії проводяться, рішення приймаються). Але щодо роботи кожного депутата окремо, багато питань.

Команда руху «Сильні громади» і надалі буде стежити за діяльністю депутатів міськради.Координаторка руху «Сильні громади» у Костянтинівці Вікторія Омельченко
Другие записи автора