Всього за рік існування Іллінівська громада потрапила в топ-30 найбагатших ОТГ | ZI.ua
Акция закончилась

Всього за рік існування Іллінівська громада потрапила в топ-30 найбагатших ОТГ

25 апреля 2018, 16:30

Всього за рік існування Іллінівська громада потрапила в топ-30 найбагатших ОТГ

Свій молодіжний центр «Без обмежень», одна з кращих опорних шкіл в Донецькій області, спортивні майданчики, інтерактивна музейна кімната та вуличне освітлення на сонячних батареях - за рік в Іллінівській ОТГ реалізовані більше 30-ти інвестиційних проектів.

Як вдалося досягти таких результатів, дізнавалися журналісти ZI під час прес-туру на тему: «Кращі практики місцевого самоврядування в об'єднаних громадах», організованого консультантами Донецьке регіональне відділення Асоціації міст України в рамках проекту «ПУЛЬС» за підтримки USAID. Дійсно, всього за рік існування жителі громади відчули реальні зміни. За цей час в громаді реалізовано тридцять інвестиційних проектів, причому охоплена вся територія ОТГ. Керівництво громади активно співпрацює з міжнародними організаціями та європейськими програмами. Все це дозволило громаді за результатами 9 місяців минулого року увійти до тридцятки найзаможніших ОТГ України.- У кожному населеному пункті громади ми щось зробили. У нас термомодернізовані всі дитячі садочки. У Іллінівці відремонтовано чотири дороги. В цьому році пріоритетами є ремонт доріг, розвиток паркових зон, побудова двох амбулаторій та вуличне освітлення в серці нашої ОТГ, -почала знайомити регіональних журналістів з досягненнями громади заступник голови Іллінівської ОТГ Юліана Стужук. - До речі, зараз ми формуємо стратегію розвитку громади, щоб розуміти, до чого ми йдемо. Звичайно, враховуємо думки і потреби жителів. Наприклад, що стосується Центру надання адміністративних послуг, то ми зробили ставку на мобільний ЦНАП. Це набагато раціональніше для великих площ нашої території.

Безпека в пріоритеті

 За рекордний термін в громаді з'явився Центр безпеки громадян. Команда пожежних тут працює за принципом американських рятувальників.- Рік тому на цьому місці був занедбаний пустир, - під час екскурсії для журналістів розповіла заступник голови ОТГ. - Тепер же тут Центр безпеки громадян. Його ми навмисно побудували в селі Олександро-Калинове, це географічний центр громади. Звідси пожежна машина легко доїжджає в будь-який з 26 населених пунктів нашої ОТГ. За рекордні 3,5 місяця був зведений наш Центр. Зараз він повністю оснащений, має багатофункціональну машину для гасіння пожеж і розчищення снігових завалів. Найголовніше, на базі цього центру по зразку роботи американських рятувальників ми плануємо задіяти і добровольців-вогнеборців. У кожному населеному пункті у нас є волонтери, їх ми навчимо медичним азам, щоб ці люди змогли надати першу медичну допомогу.Пожежна команда вже пройшла перше бойове хрещення - їм вдалося погасити займання сухої трави.

 Опорна школа - гордість Донеччини

Особливу увагу в громаді приділяють молодому поколінню. Для дітей відкритий молодіжний центр «Без обмежень». На території громади працює одна з кращих, за словами Віце-прем'єр міністра України Геннадія Зубка, опорна школа. Він був присутній на відкритті закладу.Для того, щоб в Іллінівській громаді з'явився кращий навчальний заклад Донеччини, витратили більше тридцяти мільйонів гривень. За ці гроші зробили капітальний ремонт приміщення, класи укомплектували сучасними меблями і технічним обладнанням: нетбуками, електронними мікроскопами, своєю метеостанцією для досліджень. У раніше порожньому підвальному приміщенні тепер з'явилися майстерні для трудового навчання, встановлені тренажери, є клас для хореографії.

Крім того, Іллінівська опорна школа потрапила в десятку переможців програми «Просування громадянської освіти в початковій школі в контексті нових освітніх стандартів».- Іллінівська школа стала одним з чотирьох навчальних закладів, де впроваджується пілотний проект з навчання першокласників, - розповідає директор навчального закладу Світлана Бурдун. - Нові методи навчання дітей, коли школярів не змушують вчитися за букварем, дає позитивні результати - все 46 першокласників вже вміють читати і писати.Сьогодні тут впроваджують децентралізацію в галузі освіти і розвивають Новий освітній простір в громадах. Фактично це є і забезпечення шкільними автобусами, і відремонтовані дороги, і якісне шкільне обладнання, і спортивна інфраструктура навколо.

У зв'язку з чим, розроблений проект по відновленню траси «Костянтинівка-Покровськ» вартістю 380 мільйонів гривень. Адже це головна транспортна артерія ОТГ, по якій з 1 вересня будуть возити дітей в опорну школу.

Альтернативна енергія на службі у жителів громади

Керівництво громади впроваджує використання альтернативної енергії. Показовим в цьому плані є село Зоря. Там нещодавно запустили нову модульну котельню, яка буде опалювати школу і дитячий сад пілетами і дровами. Вулиці населеного пункту освітлюють ліхтарі на сонячних батареях.За гроші Європейського союзу і ПРООН, грошей з місцевого бюджету і внесків самих зорянців був реалізований проект з інноваційного енергоефективного освітлення вуличного освітлення - по території села ми встановили 15 ліхтарів на сонячних батареях.Буквально на днях в Зорі відкривається агентський пункт пенсійного обслуговування громадян, який, за словами в. о. старости Тетяни Полякової, буде обслуговувати близько 2 тисяч жителів громади.Туристичний потенціал ОТГ

Іллінівська ОТГ має величезний туристичний потенціал. Культурним центром громади є село Олександро-Калинове. По суті, це - справжня «родзинка» географічного і культурного центру громади. Воно одне з перших в регіоні почало розвивати зелений туризм. Багато років тому тут завдяки ініціативі жителів цього села був створений Народний музей «Довкілля». Велика заслуга в існуванні музею є члена ГО «Енеїда», депутата Іллінівської ОТГ Андрія Тарамана. Туристам з інших міст і областей є що показати - один тільки музей «Довкілля» налічує більше двох тисяч експонатів.У минулому році громада села брала участь у всеукраїнському конкурсі «Неймовірні села України». Потрапили в топ-20 фіналістів. Від Посольства Франції в Україні жителі села отримали спеціальний приз - 50 тисяч гривень. Ці гроші витратили на створення сучасної інтерактивної кімнати «Неймовірна галявина», де можна побачити флору і фауну регіонального ландшафтного парку «Клебан Бик», поблизу якого розкинулося село.- 50 тисяч гривень, подаровані нам від Посольства Франції в Україні за участь в конкурсі «Неймовірні села», ми витратили на створення в музеї кімнати абсолютно іншого формату, - розповідає Андрій Тараман. - У європейських країнах користуються популярністю інтерактивні музеї. У нас буде такого плану зала, яка познайомить всіх гостей не тільки з природою нашого краю, а й навчить бережного ставлення до флори і фауни. Кімната оснащена сучасною технікою, що створює ефект присутності на природі. Одне з нововведень - там є контейнери для сортування сміття. І всі відвідувачі беруть участь в цьому процесі. Ми розробили концепцію екскурсій. Всі відвідувачі задоволені.Незважаючи на те, що в умовах війни сільський зелений туризм не такий популярний, як було раніше, в громаді серйозно замислюються над створенням туристичного кластера.Другие записи автора