Укрпошта збільшує чистий дохід | ZI.ua
Акция закончилась

Укрпошта збільшує чистий дохід

журналист, руководитель литературного объединения «Зеркало»
4 мая 2017, 15:38
За 2016 рік Укрпошта збільшила чистий дохід від реалізації на 15% до 4,484 млрд грн.
Продажі усіх послуг продемонстрували позитивну динаміку. Зокрема, збільшення доходів від надання послуг з пересилання дрібних пакетів становило 43,5%, від періодичних видань – 45%, від платежів – 23,6%, від пересилання посилок  - 21,4%.

При цьому, операційні витрати зросли на 12%. Найбільшу питому вагу в операційних витратах (64%) займають витрати на оплату праці та відрахування на соціальні заходи.

Середня заробітна плата зросла на 30% до 2728 грн, а в першому кварталі 2017 року ще на 21,2% до 3307,5 грн. При цьому 82% від фонду заробітної плати – це витрати на виробничий персонал.

«Персонал будь-якої компанії – один з найважливіших активів. У 2016 році ми не проводили скорочень і зараз робимо усе, щоб збільшити доходи наших співробітників. При цьому ми зацікавлені в оновлені на усіх рівнях – в Укрпошті повинні працювати люди, націлені на результат. Якість сервісу повинна зростати. На сьогодні за результатами відкритих відборів було змінено 44% регіональних директорів. До нас приєдналися професійні кадри як з  логістичного, так і з фінансового сектору. Ми розраховуємо на їх досвід і націлені на стрімке зростання по всіх основних видах послуг», – зазначив  в. о. генерального директора ПАТ «Укрпошта» Ігор Смілянський.

В цілому за 2016 рік Укрпошта виплатила державі в якості податків 1,2 млрд грн.

Фінансовий прибуток до оподаткування за 2016 рік  без урахування ефекту від переоцінки майна та одноразових списань склав 106,1 млн грн. Враховуючи  ефект від переоцінки майна в рамках корпоратизації (уцінка і додаткова амортизація) – 228,1 млн грн та разове списання вимог до визнаних неплатоспроможними Златобанк та Дельта Банк у сумі 66 млн грн підприємство отримало збиток у розмірі 188,0 млн грн.

«Повна переоцінка майна перед корпоратизацією дала змогу побачити реальний стан справ в компанії, та висвітлити ті проблеми, які накопичувалися роками: деякі активи були лише на балансі, частина коштів - на рахунках ненадійних неплатоспроможних банків, у той же час нерухомість була недооцінена. В результаті активи компанії зросли на 6 млрд грн або в 4 рази, що призвело до збільшення амортизаційних відрахувань», – пояснює Ігор Смілянський.

У першому кварталі 2017 року компанія продовжує демонструвати позитивну динаміку росту доходів. Чисті доходи зросли до 1,077 млрд грн. Найшвидшими темпами зростають відправлення дрібних пакетів (+37,8%), посилок (+27,8%) та роздрібна торгівля (+19,5%). В той же час, збиток за даний період склав 238 млн грн, в основному за рахунок зростання витрат на оплату праці з нарахуваннями на 249 млн грн та амортизації на 65,7 млн грн.

«На жаль, складний механізм перегляду регульованих тарифів не дозволив своєчасно впровадити необхідні зміни. В результаті законодавчого зростання мінімальної заробітної плати, яка в нашій структурі собівартості складає близько 70%, значна частина послуг в першому кварталі надавалась нижче собівартості, що є неприпустимим для майбутнього компанії. Укрпошта повинна заробляти на конкурентному ринку і тим самим приносити користь державі. Зокрема, збитки від розповсюдження періодичних видань тільки за останні 3 роки склали майже 500 млн грн. Це ті кошти, які могли піти на новий транспорт, ремонт у відділеннях та покращення якості послуг. Саме тому ми зараз відмовляємось від такої практики – послуги нижче собівартості надаватися не будуть», – наголошує Ігор Смілянський.

Покривати збиток 1 кварталу Укрпошта планує за рахунок подальшого зростання доходів. Для цього компанія розвиває продуктовий портфель – перезапустила послугу експрес доставки, активізувала роботу з корпоративними клієнтами в сегменті електронної торгівлі, запустила нові фінансові продукти (перекази між картками та оплата послуг онлайн), збільшила ефективність роздрібної торгівлі. Також почала оновлення автопарку, закуповує комп’ютери, проводить автоматизацію відділень, перебудовує процеси, скорочує строки пересилання відправлень.

Крім того, економія на закупівлях у 2016 році склала 44 млн грн, а у 1 кварталі 2017-го – ще 18 млн грн.

«Укрпошта зосередилася на розвитку фінансових послуг та посилках. У першому кварталі кількість платежів збільшується, обсяг відправлень посилок росте, вдосконалюємо роботу міжнародних напрямків доставки. Ми не проводили і не проводимо масових скорочень працівників, та, на відміну від банківського сектора, не закриваємо відділення, яких у нас більше 11,5 тис. І ми розраховуємо, що народні депутати підтримають наш законопроект про розширення фінансових послуг, що дасть можливість робити це й надалі, забезпечуючи сталий розвиток компанії згідно з ухваленою стратегією розвитку на 2017-2021 роки», – підкреслив Ігор Смілянський.

Другие записи автора