«Купальські роси» | ZI.ua
Акция закончилась

«Купальські роси»

журналист, руководитель литературного объединения «Зеркало»
10 июля 2017, 11:22

Свято Івана Купала – одне з незвичайних свят нашого народу. Люди здавна надавали цьому святу особливого значення і вважали його містичним - наповненим магічними чарами.

За повір’ям, Іванівські трави в цю пору здатні захистити помешкання від лиха, а людину – від хвороб. На Купала здійснювали обряд очищення водою та вогнем, ворожили на вінках та шукали цвіт папороті задля отримання багатства і можливості розуміти мову тварин та рослин.

У таку загадкову та магічну атмосферу поринули учасників купальського свята, що проходило 6 липня 2017 року в селі Немиринці Ружинського району Житомирської області. Ініціатором та засновником фольклорного дійства є уродженець села Немиринці, нині голова Донецької обласної військово-цивільної адміністрації Павло Жебрівський.

Всеукраїнський фольклорно-етнографічний фестиваль має назву «Купальські роси» і щороку збирає все більше й більше людей з різних областей України. Сюди приїздять фольклорні колективи з інших регіонів, аби подивитися на відтворення купальських обрядів, зануритися в атмосферу свята, познайомитися із роботами майстрів народної творчості, а головне, взяти участь у магічному дійстві. Костянтинівський район не міг залишитися осторонь чарівного свята.

Так, громадська організація «Кіндратівець» (Кіндратівська сільська рада Костянтинівського району Донецької області) на чолі із сільським головою Борисом Погребним прибула на фолькльорний фестиваль. Цей візит відбувся при підтримці координатора Костянтинівського районного ресурсного центру Сергія Івахніна та Проекта «Містки громадської активності», який фінансується Європейським Союзом та впроваджується Центром культурного менеджменту (м. Львів) у партнерстві з Благодійним фондом «Помагаєм» (м. Дніпро), Українською бібліотечною асоціацією (м. Київ) та Фондом розвитку інформаційного суспільства (м. Варшава).

Метою візиту було налагодження співпраці із Немирівською сільською громадою, задля побудови суспільного діалогу та кращого взаємопорозуміння.

В рамках візиту була проведена офіційна зустріч із громадою села Немиринці та головою сільради Володимиром Сіроткою, на якій учасники візиту здійснили обмін досвідом та представили свої громади.
Надалі делегація взяла участь у роботі містечка майстрів народної творчості; огляді виставки художніх робіт, майстер-класів з ковальського та гончарського мистецтва.

Жартівливими та ліричними піснями привернули увагу глядачів свята народний вокальний ансамбль «Калина» Предтечинської сільської ради та дует Михайла Загребельського і Наталі Зуйкової-Микитюк від Кіндратівської громади. Виступ цих колективів продовжувався під бурні овації майже 40 хвилин та запам’ятався своєю енергетикою та своєрідним Донбаським колоритом. Усе навколо просто «дихало» святом: квіти у волоссі дівчат, вишиті сорочки та сукні.
Підсумовуючи, можна сказати, що делегація від району побачила високий професійний рівень відтворення купальських обрядів, атмосферу язичницького свята, познайомилась із роботами майстрів народної творчості.

Наразі чекаємо на візит громади села Немиринці до Костянтинівського району.

Другие записи автора