В результаті удару по сільхозпідприємству у Краматорському районі зіпсовано 480 тонн | ZI.ua
Акция закончилась

Зіпсовано 480 тонн насіння зернових культур в результаті удару по сільхозпідприємству у Краматорському районі

23 лютого 2024, 20:04 | Надзвичайні події 834
Поділитися:
Зіпсовано 480 тонн насіння зернових культур в результаті удару по сільхозпідприємству у Краматорському районі
фото: Донбас.Реалії

Сьогодні вночі ворог шахедами завдав удару по території сільськогосподарського підприємства у Краматорському районі. Зруйновано тік, склади, майстерню, гараж, пошкоджено сільськогосподарську техніку, зіпсовано 480 тонн насіння зернових культур, яке підприємство підготувало для посівної. За час війни підприємство постраждало від обстрілів вже втретє. Про це повідомила прес-служба Донецької ОВА.

З початку війни в області пошкоджено майно 337 підприємств. Це рослинницькі, тваринницькі, переробні, хлібопекарські підприємства, елеватори. За попередніми розрахунками, сума завданих збитків вже склала 4,4 мільярди гривень.

Втрати включають руйнування господарських приміщень, пошкодження або знищення техніки, загибель тварин та птиці. Внаслідок бойових дій загинуло понад 1,2 млн. голів птиці, 25,1 тис. свиней, 1 200 корів, 600 овець, 3 тис. кролів. Пошкоджено або знищено 3,5 тис. одиниць техніки та обладнання.

Тим часом Центр досліджень продовольства та землекористування Київської школи економіки (KSE Агроцентр) провів дослідження та розрахував збитки від пошкодження та знищення сільськогосподарської техніки внаслідок війни Росії проти України, повідомили у Комітеті з питань аграрної та земельної політики.

Зазначається, що внаслідок повномасштабного вторгнення найбільшою категорією збитків є пошкоджена та знищена сільськогосподарська техніка, що становить 5,8 млрд доларів США або 56,7% від усіх збитків.

Загалом внаслідок вторгнення частково або повністю пошкоджено близько 181 тисячі одиниць сільськогосподарської техніки та устаткування.

Також у KSE Агроцентр констатують, що завдану шкоду від викрадення або знищення вже виробленої продукції експерти оцінюють у 1,97 млрд доларів США, збитки через пошкодження зерносховищ – 1,8 млрд доларів США, збитки, завдані багаторічним насадженням – 398 млн доларів США, тваринництву – 254 млн доларів США, аквакультурі та рибальству – 35 млн. доларів США.

Водночас втрати, що включають недоотриманий дохід виробників сільськогосподарської продукції та збільшення собівартості продукції, зросли більш ніж удвічі порівняно з попереднім оглядом, та склали 69,8 млрд доларів США.

Загальні втрати через зниження виробництва в рослинництві становлять 35,1 млрд доларів США, додаткові через зниження виробництва тваринницької продукції – 5,6 млрд доларів США, втрати, спричинені зниженням внутрішніх цін, оцінюються в 24,1 млрд доларів США, а втрати через підвищення собівартості виробництва – 4,4 млрд доларів США.


Новости партнеров


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ