Кабмін змінить формулу, облік стажу та індексацію при призначенні пенсій | ZI.ua
Акция закончилась

З вересня пенсію нараховуватимуть за новими правилами

12 серпня 2026, 09:08 | Офіційно | Костянтинівка, Дружківка, Краматорськ, Іллінівка, Покровськ, Курахове, Бахмут, Торецьк, Мирноград, Слов’янськ, Добропілля, Лиман 93
Поділитися:
З вересня пенсію нараховуватимуть за новими правилами
Фото из открытых источников

У вересні в Україні почне працювати оновлена система розрахунку пенсій. Уряд готує зміни у формулі нарахування, коефіцієнтах страхового стажу та механізмі індексації. А це вплине на виплати мільйонів українців.

Коефіцієнт заробітку

Його оновлять так, щоб зменшити прірву між пенсіями, призначеними у різні роки. Різниця є через те, що старі зарплати не індексувалися належним чином.

Новий коефіцієнт має вирівняти цей дисбаланс. Найбільше виграють ті, хто має тривалий стаж, але низький коефіцієнт заробітку. Тобто люди, які вийшли на пенсію до 2000-х років.

Страховий стаж

Уряд планує надати великого значення рокам роботи після впровадження персоніфікованого обліку. Це означає, що щороку «білої» зарплати з повним ЄСВ тепер важитиме більше при обчисленні майбутньої пенсії.

Індексація

В останні роки пенсії індексують щорічно — у березні. Цього року підвищення становило 12,1%. Але уряд хоче зробити перерахунок частішим, а формулу — чутливішою до реальних економічних показників.

Остаточні параметри змін стануть відомими після ухвалення урядових постанов у вересні,  пише ЗНАЙ.ua. Додаткових заяв подавати не потрібно: перерахунок відбудеться автоматично для всіх, кого торкнуться нові правила.


Новости партнеров


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ