Незважаючи на те, що в Україні триває війна, держава продовжує підтримувати громадян та вдосконалювати соціальні ініціативи.
Отже, у квітні українці продовжать отримувати соціальну допомогу. Журналісти ZI підібрали найпоширеніші види соціальних виплат.
Стабільно, із місяця на місяць, пенсіонерам нараховуються вікові надбавки. Тим, кому виповниться 70 років, додадуть 300 гнр, надбавка для громадян 75+ складе 456 грн, і 80-річний ювілей, що відзначили, отримуватимуть 570 грн. Ці надбавки нараховуються автоматично. головне, щоб розмір пенсії не перевищував 10340 грн.
З 1 квітня переселенці продовжать отримувати державна допомога на проживання. Виплати продовжено ще на п'ять місяців без необхідності повторно подавати заяву. Ті, хто вперше звертається за допомогою, можуть оформити довідку ВПО та подати заяву через додаток «Дія». Документи можна також подати безпосередньо до ЦНАП чи органів соцзахисту.
Також українці продовжать отримувати субсидію на комуналку Двічі на рік – у березні та серпні – ПФУ здійснює перерахунок розміру субсидії. Це стосується сімей, де середньомісячний сукупний дохід зменшився або збільшився більш ніж на 50 відсотків.
При перерахунку виплат із березня середньомісячний сукупний дохід враховують за ІІІ та ІV квартал минулого року. Його порівнюють із доходами за І та ІІ квартали минулого року. Якщо в результаті зіставлення встановлено, що доходи зменшилися або збільшилися на понад 50 відсотків, розмір житлової субсидії переглядається.
Ще один вид субсидії на оренду житла для ВПО у Костянтинівці не користується популярністю. Переселенці не укладають договір оренди будинку та квартири з їхнім власником, а без нього таку субсидію не призначають
У квітні продовжить працювати державна програма «Прихисток», за якою власники житла одержують 450 грн на місяць за кожне ВПО. Якщо, звісно, переселенці за житло не платять
Багато малозабезпечених родин у Костянтинівці, як і у всій Україні, у квітні продовжать отримувати ДСП (державну соціальну допомогу). Її розмір визначається як різниця між прожитковим мінімумом для сім'ї та середньомісячним сукупним доходом малозабезпеченої сім'ї.
Цього року уряд підвищив розмір допомоги для малозабезпечених сімей. Сьогодні суми мають такий вигляд:
- для працездатних осіб — 1816,8 грн;
- для пенсіонерів та людей з інвалідністю — 2 361 грн;
- для дітей віком до 6 років — 3 716,35 грн;
- для дітей віком від 6 до 18 років — 4 634,2 грн;
- для студентів віком до 23 років (за умови навчання) — 4 390,6 грн.
Коментарі