На Буковину прибув евакуаційний потяг із Донецької області. На ньому евакуювалися 12 людей із прифронтових міст – Покровська, Краматорська та Костянтинівки. Їх розмістили у чотирьох притулках для тимчасового проживання.
Про це повідомила заступник директора обласного департаменту регіонального розвитку Крістіна Марчук, пише Суспільне.
На залізничному вокзалі зустріли рятувальники та волонтери. Серед евакуйованих – Тетяна Кравченко, яка жила у Покровському районі за 10 кілометрів від лінії фронту. Каже, півроку жила без електрики та водопостачання. Також був відсутній зв'язок.
"Люди там не живуть, а виживають. Сім будинків біля мого дому зруйновано. Лише руїни. Паркан навколо мого двору весь у дірках. Не хотілося їхати з дому, бо маю там і будинок, і квартиру. Усе нажили, а тепер доводиться кидати - і їдь, куди очі бачать. Я буду рада, якщо нас десь приймуть".
До Чернівців жінка приїхала разом із двома собаками.
"Це – шпіци. Вони хороші. Як я можу покинути собак? У мене був ще алабай, але ми його в добрі руки віддали. Куди я ще алабая візьму?".
З Покровська приїхала й Тетяна Єрмолаєва. У рідному місті згоріли її будинок та матері. Їжу доводилося готувати на вулиці, доки не переїхала до дочки до Дніпра.
"Без світла, без нічого. Важко було жити. А потім дочка забрала мене до Дніпра, а син приїхав уже пізніше – його привезли туди. Але нам порадили їхати до Павлограда, бо дочка теж мала свої труднощі, сім'ю", – розповідає переселенка.
Евакуйованих розмістили у притулках у Білівцях та Ставчанах. Загалом за останні півроку в область евакуаційними поїздами привезли майже 200 людей.
"Місць, звичайно, дедалі менше, бо люди продовжують прибувати в область як у спокійний тиловий регіон. Благодійні організації та координаційний комітет зустрічають їх у транзитних хабах у Дніпропетровській області та розподіляють по західних регіонах у невеликій кількості, щоб рівномірно навантажувати їх", - каже Марчук.
Наразі у притулках для тимчасового проживання області проживає понад 3 тисячі переселенців.