У Мирнограді триває евакуація населення, зокрема примусово вивозять сім'ї з дітьми. Від міста до лінії фронту залишилося менше ніж п'ять кілометрів.
Про це в ефірі Радіо Свобода розповів в.о. начальника військової адміністрації міста Юрій Третяк.
У громаді досі залишається близько 16 тисяч людей.
Жителів міста та громади просять евакуюватися швидше, адже російська армія рухається у напрямку міста.
"Лінія фронту вже менше п'яти кілометрів від міста Мирноград. Кожного дня громада, частина міста під обстрілами. І по приватному секторі, і по промзоні. Люди бачуть, чують. Це найглибший аргумент. Люди виїжджають навіть під час комендантської години. Всі відносяться з розумінням, бо людям треба виїхати. Місто відкрите, щоб не заважати евакуації людей. Всеодно не так швидко, якби хотілося. Вмовляємо, переконуємо, але є люди, які ще чомусь вагаються, чогось чекають", — повідомив він.
Ті, хто не хоче їхати, аргументують свою позицію тим, що їм нема де жити. Юрій Третяк розповів, що евакуація до Рівненської області відбувається з повним розселенням, у Дніпропетровській та Полтавській областях із цим допомагає місцева влада.
Примусовою залишається евакуація сімей із дітьми. Станом на 19 серпня у громаді залишалася 691 дитина.
"Є у нас випадки, коли батьки ховають дітей. Сьогодні у нас нарада з поліцією буде, як будемо працювати, як будемо розшукувати батьків, які ховають дітей і кажуть недостовірну інформацію, що діти давно виїхали. Будемо посилювати ці дії, в особливо в тих районах міста, які зазнають щоденних ударів",— повідомив Юрій Третяк.
Також він каже, що місто може опинитися без комунікацій та під постійними обстрілами у найближчі тижні.
"Життя під постійними обстрілами, можливо без води і без світла. Тому наголошую і звертаюсь до мешканців Мирнограда і Мирноградської громади — не чекайте, краще не буде, буде тільки гірше. Виїжджайте", — додав він.
Контакти для евакуації
Гаряча лінія з отримання виплат під час евакуації: 066 285 62 90;
Евакуація тяжко хворих та осіб з інвалідністю: 0800332614;
Цілодобова "гаряча лінія" обласного call-центру: 0800500121 та 0730500121;
Контактний центр МВА: 099518 40 20;
Управління соціального захисту населення МВА: 0506481519.