Сотні видів флори і фауни в Україні під загрозою зникнення | ZI.ua
Акция закончилась

В Україні на грані зникнення майже тисяча видів флори і фауни

5 березня 2023, 18:25 | Світ та людина 1944
Поділитися:
В Україні на грані зникнення майже тисяча видів флори і фауни

Екології України завдано збитків на трильйони гривень внаслідок повномасштабного вторгнення. Ліс постраждав найбільше. Про це повідомив міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець, повідомляє Укрінформ.

Також Стрілець зазначив, що 10 національних парків, 8 заповідників і два біосферних заповідники зараз знаходяться під російською окупацією. Під загрозою знищення 600 видів фауни і 750 видів флори, сказав він.

– Ми напрацювали нову методологію спільно з нашою екологічною інспекцією та використовуємо сім видів методологій і вже обрахували два трильйони гривень завданих збитків. Це забруднення землі, повітря, води, спалені ліси, знищені природні ресурси. Наша головна мета – показати усім ці показники, щоб їх побачили в Європі та світі. Щоб всі зрозуміли, яка ціна цієї шкоди довкіллю і як відновити цю шкоду, завдану Україні, – наголосив Стрілець.

Він зазначив, що найбільше в Україні зараз страждає ліс, і держава зазнає колосальних втрат. Через російську агресію майже три мільйони гектарів лісу було пошкоджено. Це майже третина залісненої території України. Майже 500 тисяч га знаходяться зараз під тимчасовою окупацією або в зоні воєнних дій.

В міністерстві вже зафіксували тисячі справ щодо смертей дельфінів на узбережжях України, Болгарії та Туреччини, які спричинені наявністю морських мін і використанням військових кораблів, які росіяни розмістили в Чорному та Азовському морях.

Крім того, додав Стрілець, після російського вторгнення Україна зіткнулися з постійним ядерним терором. Чорнобильська АЕС опинилася під окупацією на 35 днів, що завдало збитків на 3,2 млрд грн.

Сьогодні також є небезпечним виклик, коли росіяни діють на Каховському водосховищі. Це може призвести до непередбачуваних наслідків, коли мільйони українців залишаться без питної води, а Запорізька АЕС не зможе отримувати воду для охолодження своїх реакторів, наголосив міністр.


Новости партнеров


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Коментарі