Із 29 січня запрацює субсидія на оренду житла для переселенців | ZI.ua
Акция закончилась

В Україні 29 січня почне працювати субсидія на оренду житла для ВПО: хто може отримати

24 січня 2025, 13:21 | Офіційно | Костянтинівка, Дружківка, Краматорськ, Ил'іновка, Маріуполь, Покровськ, Курахове, Бахмут, Торецьк, Мирноград, Слов'янськ, Добропілля, Лиман 330
Поділитися:
В Україні 29 січня почне працювати субсидія на оренду житла для ВПО: хто може отримати

З 29 січня внутрішньо переміщені особи (ВПО) зможуть подавати документи на отримання нової державної підтримки — субсидії на оренду житла. Цей інструмент, розроблений Міністерством соціальної політики, спрямований на допомогу громадянам, які не мають змоги самостійно оплачувати оренду.

Субсидія надаватиметься сім'ям, які її найбільше потребують, за аналогією з житловою субсидією. Вона враховує як фінансове становище заявників, так і різницю вартості оренди в різних регіонах країни.

Хто має право на субсидію

Субсидія призначена для ВПО, які: 

— виїхали з окупованих територій чи зон бойових дій, не мають власного житла у безпечних регіонах, а їхнє житло зруйноване чи непридатне для проживання;
— планують орендувати індивідуальне житло, але зазнають фінансових труднощів;
— вже орендують житло та витрачають на це значну частину своїх доходів.

Які умови потрібно виконати

Субсидія надається, якщо: 

— орендар та орендодавець не є родичами;
— орендар не отримує від держави виплат на проживання ВПО;
— орендодавець не отримує компенсацію за це житло за програмою «Прихисток».

Важливо: ВПО можуть одночасно отримувати субсидію на оренду житла та на оплату житлово-комунальних послуг.

Міністр соціальної політики Оксана Жолнович зазначила, що цей інструмент не лише знижує фінансове навантаження, а й надає юридичний захист обом сторонам — орендарям та орендодавцям. Договір оренди захищає від необґрунтованого підвищення вартості чи виселення, а також гарантує орендодавцю оплату житла та комунальних послуг.

Як можна буде оформити субсидію на оренду?

— офлайн – у найближчому сервісному центрі ПФУ або центрі надання адміністративних послуг

— онлайн – через портал електронних послуг ПФУ або мобільний додаток (з використанням електронного підпису, він має бути і у власника житла, і у ВПО)

Які документи будуть потрібні

— договір найму ( за встановленою формою);

— заява ( за встановленою формою);

— при необхідності копії документів, що підтверджують повноваження законного представника, опікуна, піклувальника, батьків-вихователів або інші документи, що підтверджують якісь особливі обставини.

Документи подаються особисто власником житла та внутрішньо переміщеною особою. Але якщо власник житла проживає в іншому регіоні або за кордоном, можна скористатися електронною формою подання документів на  веб-порталі електронних послуг або мобільним додатком ПФУ (використовуючи електронний підпис).

Крім того, підписати заяву та договір найму від імені власника житла може його законний представник на підставі довіреності.


Новости партнеров


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ