Незважаючи на складну ситуацію у регіоні, аграрії Донецької області продовжують свої зусилля. У 2024 році на підконтрольних територіях області сільськогосподарські культури займали 310 тисяч гектарів.
Про поточні роботи під час брифінгу
розповіла Олена Рибакова, заступник директора департаменту АПК та земельних відносин. За її словами, 52% оброблюваних земель зайняті зерновими культурами, 38% — технічними, решта — картоплею та овочами. На даний момент зернові вже зібрані з площі 151 тисячі гектарів, кукурудза - з 13,4 тисяч гектарів, соняшник — з 66 тисяч гектарів. Планується засіяти озимі культури на 65 тисяч гектарів, з яких 22 тисячі вже засіяні, незважаючи на несприятливі погодні умови.
За рік на землях АПК сталося 74 пожежі, 52 з яких спричинені попаданням боєприпасів. З наближенням фронту ситуація з тваринництвом погіршується: на даний момент працюють лише 8 підприємств тваринництва із 67, які існували до початку повномасштабного вторгнення. В області продовжують вирощувати 8 тисяч голів великої рогатої худоби, 62 тисячі свиней та майже півмільйона птиці. Поголів'я овець та кіз становить 8 тисяч. У вересні через бойові дії було скорочено поголів'я свиней на 87 тисяч.
На даний момент у харчовій та переробній промисловості працюють 13 підприємств, з яких 8 — хлібопекарські. До повномасштабного вторгнення в області було 146 харчових та переробних підприємств. Аграрії стикаються з проблемами, пов'язаними з небезпекою, нестачею кваліфікованих кадрів, подорожчанням логістики та втратою ринків збуту. З початку вторгнення зруйновано або пошкоджено 359 сільськогосподарських підприємств, збитки становлять 5 млрд 77 млн гривень.