Нововведення в правилах надання відпусток: Строк відпустки «за власний рахунок» збільшено | ZI.ua
Акция закончилась

Строк відпустки «за власний рахунок» збільшено вдвічі – що ще змінилося в законодавстві

27 листопада 2023, 16:01 | Офіційно 1137
Поділитися:
Строк відпустки «за власний рахунок» збільшено вдвічі – що ще змінилося в законодавстві

Верховна Рада ухвалила закон, спрямований на систематизацію процесу надання та використання різноманітних видів відпусток в Україні. За ухвалення законопроєкту № 8313 віддали свій голос 273 депутати, пише Фокус.

Відпустка при народженні дитини

Відпустка для догляду за дитиною, відповідно до закону, встановлюється на певний період — не пізніше трьох місяців з моменту народження дитини. Якщо батько дитини не перебуває в офіційному шлюбі з матір’ю, така відпустка надається йому після отримання відповідного судового рішення. Відпустка з усиновлення дитини надається незалежно від віку самої дитини.

Відпустка без збереження зарплати

Відповідно до закону передбачено розширення загального максимального періоду надання працівнику відпустки без збереження заробітної плати за сімейними обставинами та з інших підстав з 15 до 30 календарних днів протягом року.

Призов працівника на військову службу

У разі призову працівника на військову службу під час мобілізації за призовом осіб з резервістів в особливий період йому виплачується грошова компенсація за всі невикористані ним дні щорічної відпустки у строк до його звільнення на час військової служби від займаної посади.

Роботодавець може відмовити працівнику в наданні відпустки

У період дії воєнного стану роботодавець може відмовити працівникові в наданні будь-якого виду відпусток (крім відпустки у зв’язку з вагітністю та пологами і відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку). Якщо такий працівник залучений до виконання робіт на об’єктах критичної інфраструктури, до виконання робіт, виробництва товарів оборонного призначення або до виконання мобілізаційного завдання (замовлення).

Порядок та умови надання відпусток для підготовки та участі у спортивних змаганнях регулюються трудовим і колективним договором.


Новости партнеров


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ