У четвер, 24 серпня, українці святкують День Незалежності України. Україна відзначає свій 32-й День народження.
День Незалежності України – це державне свято з нагоди прийняття 1991 р. Верховною Радою України Акту проголошення незалежності України.
Історія свята почалася з 16.07.1990, коли Верховна Рада Української Радянської Соціалістичної Республіки прийняла Декларацію про державний суверенітет. Одночасно тоді ВРУ прийняла постанову "Про День проголошення незалежності України", в якому зазначалося: "Вважати день 16 липня Днем проголошення незалежності України і щорічно відзначати його як державне загальнонародне свято України".
17 березня 1991 року в УРСР провели референдум і республіканське опитування про те, чи згодні громадяни, щоб Україна залишалася в складі Союзу Суверенних Республік на підставі Декларації про державний суверенітет України. Позитивно відповіли 80% опитаних. І вже 18.06.1991 року в Кодекс законів про працю внесли запис: "16 липня - День незалежності України".
Після цих подій стався "Серпневий путч" (спроба повернути колишній державний лад), і 24 серпня 1991 року депутатами Верховної Ради України був прийнятий Акт проголошення незалежності України, який проголошував створення самостійної Української держави.
В Україні провели всеукраїнський референдум про проголошення незалежності України. На референдум винесли одне питання: "Чи підтверджуєте Ви Акт проголошення незалежності України?" У голосуванні взяли участь 84,18% населення України, з них 90,32% проголосували "за".
20.02.1992 Верховна Рада України прийняла постанову «Про День незалежності України», в якій зазначено: "1. Вважати день 24 серпня Днем незалежності України і щорічно святкувати його як державне загальнонародне свято України. 2. Постанову Верховної Ради Української РСР "Про День проголошення незалежності України" від 16 липня 1990 року вважати таку, що втратила силу".