Тарифи на електроенергію, воду і газ – що зміниться наступного року | ZI.ua
Акция закончилась

Скільки ще протримаються діючі тарифи на комунальні послуги – прогноз експертів

23 листопада 2023, 09:15 | ЖКГ 1461
Поділитися:
Скільки ще протримаються діючі тарифи на комунальні послуги – прогноз експертів

До кінця зими в Україні не планують підвищувати комунальні тарифи. Зокрема, ціни на газ, опалювання та гарячу воду для громадян у зимово-осінній період залишаться без змін, заявив прем'єр-міністр України Денис Шмигаль. Проте така ситуація навряд чи протримається весь 2024 рік, пише nv.ua.

Діючі тарифи

За електроенергію взимку українці платитимуть 2,64 грн/кВт•год. Нагадаємо, що ціну за світло підвищили з 1 червня цього року. За словами голови Комісії з регулювання ринку енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) Костянтина Ущаповського, до завершення осінньо-зимового сезону не може бути й мови про підвищення тарифів.

Ціна газу для побутових споживачів залишатиметься на рівні 7,96 грн/кубометр. Мало того, деяким українцям наприкінці 2023 року навіть зменшили тариф на доставку газу.

Тарифи на воду також не змінюватимуться. Нагадаємо, що у липні тарифи на послуги 34 водоканалів мали зрости в середньому на 32%. Втім, підвищення скасували після критики влади.

На скільки можуть зрости тарифи в 2024 році

На думку голови НКРЕКП Костянтина Ущаповського, підвищення тарифу на світло в 2024 році має бути виваженим, максимум 15%, орієнтовно до 3 гривень за кіловат-годину.

При цьому, експертка з житлово-комунальних програм Тетяни Бойко вважає, що вартість електроенергії мала б зрости мінімум на 50%. А згідно з прогнозом голова Спілки споживачів комунальних послуг Олега Попенка, в наступному році електроенергія обійдеться споживачам у 5 — 6 грн за кіловат-годину.

Газ подорожчає у два етапи: спершу до 11 — 13 грн за кубометр, потім — до 15 грн. Тепло і гаряча вода можуть подорожчати на 30-50% залежно від регіону, а холодна вода — на 50%.


Новости партнеров


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ