Собаки, коти, куниці і лисиці: На Донеччині фіксують випадки нападів на людей | ZI.ua
Акция закончилась

Сказ в Донецькій області: Є випадки нападу тварин на людей

16 листопада 2023, 20:05 | Офіційно | Дружківка, Краматорськ, Покровськ, Слов'янськ, Добропілля 1857
Поділитися:
Сказ в Донецькій області: Є випадки нападу тварин на людей

У Донецькій області зростає кількість випадків сказу серед тварин. Є й випадки нападів тварин на людей. Про це під час брифінгу розповіла виконуюча обов'язки завідуючої санітарно-карантинним відділом Донецького обласного центру контролю і профілактики хвороб Олена Медведєва. 

"На сьогоднішній день в Донецькій області епідемічна ситуація зі сказом стабільна, але існують ризики її ускладнення. У 2023-му році в області не зареєстровані випадки сказу серед людей. Ситуація по тваринах — починаючи з липня поточного року відзначається істотне загострення. На 10 листопада зареєстровано 30 підтверджених випадків сказу серед тварин", — повідомила Медведєва.

Хворі тварини були виявлені зокрема в Добропільській, Криворізькій, Шахівській, Великоновосілківській, Дружківській, Краматорській, Білозерській, Олександрівській громадах, а також у Покровську та Слов'янську. Серед них: домашні — коти, собаки, третина з яких безпритульні, а також коза та велика рогата худоба. Були й дикі — це куниця і вовк.

Зафіксовано випадок, коли на людину в Слов'янську серед білого дня напала лисиця. Серед постраждалих від укусів тварин є також дитина, яку вкусила хвора на сказ куниця, це сталося в Олександрівській громаді, розповіла Медведєва.

"За 10 місяців 2023 року в установи охорони здоров'я звернулися 1198 осіб. Щеплення були призначені в 40% випадків, в тому числі комбінованим курсом - це курс з імуноглобуліном", - повідомила глава санітарно-карантинного відділу обласного центру контролю і профілактики хвороб. 

За її інформацією, за медичною допомогою через укусів тварин до лікарів також зверталися військові і поліцейські. 

"Від військовослужбовців зареєстровано 71 звернення, з них щеплення призначено в 70%. Є також вісім звернень від працівників поліції. Половині з них також призначена вакцинація. Більшість випадків - це напади собак, оскільки вони частенько їх підгодовують на позиціях, рідше - коти і лисиці. Поодинокі випадки — щур, тхір, куниця і миші. Через те, що сільгоспугіддя на сьогоднішній день не обробляються, там де знаходяться хлопці, за містом — гризунів дуже багато", — зазначила Медвєдєва.

Алгоритм дій після укусу тварини:

  • повідомити ветеринарну службу за місцем знаходження про факт нападу тварин;
  • промити рану, подряпини, заслинені місця струменем води - протягом 15 хвилин з господарським милом;
  • обробити краї рани спиртом або настоянкою йоду і накласти стерильну пов'язку;
  • звернутися до лікаря-травматолога за місцем знаходження або до хірурга. 

Якщо ж немає можливості вдома провести таку обробку, слід відразу звернутися в лікарню для отримання первинної обробки пошкоджень і призначення, при необхідності, курсу щеплення проти сказу. 

Фахівці наполягають, сказ – це небезпечне захворювання, ліків проти якого немає – 100% летальність. Єдиним шансом запобігти розвитку хвороби після укусу тварини – це екстрено звернутися за медичною допомогою і своєчасно вакцинуватися.


Новости партнеров


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ