«Доступні ліки» - як програма працює під час воєнного стану | ZI.ua
Акция закончилась

Програма « Доступні ліки » продовжує діяти і під час війни

5 січня 2023, 17:29 | Офіційно, Світ та людина, Здоров'я 4191
Поділитися:
Програма « Доступні ліки » продовжує діяти і під час війни

Міністерство охорони здоров'я оприлюднило алгоритм дій, який потрібно виконати, щоб отримати «Доступні ліки» під час воєнного стану.

Отже, для того щоб почати отримувати « доступні ліки » під час військового стану, пацієнту необхідно звернутися:

- для лікування серцево-судинних захворювань, бронхіальної астми, цукрового діабету II типу до свого лікаря, з яким укладена декларація або до будь-якого іншого сімейного лікаря ПМД.

Адже первинна допомога для ВПЛ надається в повному обсязі, наявність декларації для цього не обов'язково. Лікар проведе огляд, діагностику, призначить необхідне лікування, в тому числі медикаментозне. Тому громадяни, які переїхали в інші місця і не мають зв'язку зі своїм сімейним лікарем, терапевтом або педіатром, можуть отримати рецепт в найближчому центрі надання первинної медичної допомоги.

- для лікування розладів психіки і поведінки – до психіатра;

- епілепсії – до психіатра або невролога;

- першу схему лікування інсуліном прописує лікар-ендокринолог, відповідно, він же виписує рецепти на інсуліни;

- проти нецукрового діабету перший рецепт повинен виписати ендокринолог, а за повторним рецептом можна вже звертатися до лікарів, які надають первинну медичну допомогу.

Під час воєнного стану аптеки приймають як паперові, так і електронні рецепти.

Якщо лікар має доступ до електронної системи охорони здоров'я, він створить електронний рецепт, а номер рецепта і код підтвердження надійдуть на телефон пацієнта. У разі відсутності доступу до електронної системи охорони здоров'я лікар випише паперовий рецепт, поставивши свої підпис і друк.

З цим рецептом пацієнт може звернутися в аптеку, що має договір з НСЗУ на відпустку ліки, і отримати безкоштовні препарати.

Знайти найближчу таку аптеку можна по телефону 16-77 ( контакт-центр НСЗУ ).Новости партнеров


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Коментарі