Майбутнє українських біженців в ЄС залишається невизначеним. Після можливого припинення вогню мільйони українських біженців можуть зіткнутися з невизначеністю щодо свого правового статусу. Директива про тимчасовий захист, яка дозволила 4,3 млн українцям жити, працювати та отримувати послуги в країнах ЄС, залишається тимчасовим заходом, і його подальше продовження викликає політичні суперечки, повідомляє ZI з посиланням на видання Euractiv.
За даними ООН, кількість українців, які планують повернення на батьківщину, знижується, а частка тих, хто не бачить перспектив для повернення, зросла більш ніж удвічі. Це ставить приймаючі країни перед складним вибором: продовжувати підтримку, сприяти інтеграції або стимулювати повернення біженців.
«Нещодавні опитування показують, що кількість біженців, які планують повернутися до України, падає. Дані Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН) показують зниження з 65% у 2024 році порівняно з 77% попереднього року. Частка тих, хто не визначився, зросла з 18% до 24% у 2024 році, а кількість тих, хто заявив, що не має надії повернутися, зросла більш ніж удвічі — із 5% до 11%», — пише видання.
ЄС поки що не представив чіткого плану дій, а окремі країни починають самостійно вирішувати, як вчинити з українськими біженцями. Питання продовження захисту на рівні ЄС залишається політично чутливим і його рішення може вплинути на майбутнє мільйонів людей.
Де зараз мешкають українські біженці
По даним УВКБ ООН на 20 березня 2025 року в Європі зареєстровано 6,37 мільйона українців, які залишили країну у зв'язку з війною, а за межами Європи — 560 тисяч. Загалом кількість українських біженців у всьому світі становить 6,93 млн. Основними країнами, які прийняли українських біженців, залишаються Німеччина (1,24 млн), Польща (993 тис.), Чехія (389 тис.), Великобританія (253 тис.), Іспанія (216 тис.). Крім того, за даними ресурсу Statista, друга за величиною кількість українських біженців була зафіксована в Росії станом на кінець 2024 року (1,22 млн).
До початку нинішнього конфлікту з Росією у лютому 2022 року населення України у 2021 році становило 43,5 мільйона людей. Наразі населення становить лише 37,9 мільйона осіб.
Раніше ми повідомляли про те, куди краще переїжджати біженцям з Донецької області у 2025 році.

Приєднуйтесь до нашого Telegram-каналу за посиланням нижче. Оперативні новини по Костянтинівці та всій Донецькій області, а також Україні: