Споживач може не платити за доставку газу за певних умов | ZI.ua
Акция закончилась

Озвучено умови, за яких споживач може не платити за доставку газу

7 листопада 2023, 12:57 | ЖКГ 3033
Поділитися:
Озвучено умови, за яких споживач може не платити за доставку газу

Деякі українці досі дивуються, коли їм надходить окрема платіжка за доставку газу, проте варто нагадати, що ми платили за цю послугу й раніше, просто вона входила у вартість блакитного палива. Але, якщо особа не користується газом вже давно, а квитанції досі надходять, можна від них відмовитися, стверджує 24tv.ua.

Як не платити за доставку газу

Сума за доставку газу – це плата за сервіс газової інфраструктури, підведеної до домогосподарства. Саме тому українці можуть отримувати платіжки, навіть якщо не користуються ресурсом, адже таким чином можливість підключення зберігається.

– Якщо споживач не користується газом, але не хоче розривати договір на розподіл газу, щоб потім не платити за його повторне підключення, йому доведеться платити мінімальну суму за розподіл газу, яка відповідає групі споживання газу, – пояснили у ГазПравді.

Зауважте! Група споживання визначається одразу при укладанні договору з газовою компанією і прописується безпосередньо в документі.

Якщо ж вам справді не потрібен газ, ви можете відмовитися від його доставки й платити більше не буде потрібно. Для цього треба звернутися в облгаз та розірвати договір.

Як правильно розірвати договір

Щоб розірвати договір на отримання газу та його доставку правильно, треба вчинити наступні дії:

- отримати Акт про припинення газопостачання, щоб переконатися, що послугу припинили;

- звернутися до Оператора ГРМ з вимогою розірвати договір про розподіл газу. До заявки потрібно додати копію Акта про припинення газопостачання;

- якщо газопостачання до оселі не припинилося, слід подати Оператору ГРМ заяву про припинення постачання газу з розірванням договору про розподіл газу.

Після того, як господар розірве договір і заплатить усі заборгованості, оператор не матиме права надсилати йому рахунки. Якщо таке відбувається або Оператор ГРМ не бажає розірвати договір, варто подати скаргу до НКРЕКП.


Новости партнеров


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ