З початку 2023 року своє перше водійське посвідчення отримали вже понад 74 тисяч громадян. Начальник Головного сервісного центру МВС Микола Рудик в ефірі загальнонаціонального телемарафону «Єдині новини» нагадав, як змінився підхід до навчання і алгоритм складання іспитів.
З 24 липня 2022 року в Україні впроваджені нові правила отримання водійського посвідчення. Теоретична і практична частини підготовки водіїв була розмежована. Це передбачено постановою Кабінету міністрів України.
Бажаючим стати водієм і отримати посвідчення водія, спочатку треба пройти теоретичний курс навчання в автошколі і успішно здати тестування в сервісному центрі МВС.
Далі кандидат в водії звертається в автошколу для проходження практичного курсу. Після закінчення навчання в автошколі обов'язково здає внутрішній практичний іспит і звертається в сервісний центр МВС, де здає іспит з практичних навичок управління транспортним засобом. В результаті успішного складання іспиту особа отримує своє перше посвідчення водія.
— Кандидат в водії отримує перше водійське посвідчення на два роки. І якщо у нього не більше двох правопорушень в сфері дорожнього руху, то після закінчення терміну дії посвідчення водія, обмінює його на нове, терміном на 30 років, — підкреслив начальник Головного сервісного центру МВС Микола Рудик.
Якщо у людини три і більше правопорушень, то обмін посвідчення водія на тривале відбувається тільки після здачі теоретичного і практичного іспитів в сервісному центрі МВС.
Якщо протягом двох років були порушення по ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення доведеться не тільки здавати іспити в сервісному центрі МВС, а й додатково проходити повторне навчання в автошколі. Таке водійське посвідчення знову видається на 2 роки.
— Якщо водій за ці два роки буде дотримуватися правил дорожнього руху, то обмінює водійські документи за спрощеною процедурою. Також ця послуга доступна і онлайн в електронному кабінеті водія. Громадяни можуть вибрати зручний спосіб отримання документа або в сервісному центрі МВС, або з доставкою до відділення Укрпошти, – розповів начальник Головного сервісного центру МВС.
В ефірі телемарафону Микола Рудик звернув увагу на те, що в мережі дуже багато шахрайських сайтів, схожих на офіційний веб-сайт Головного сервісного центру МВС. Зловмисники пропонують незаконним шляхом і в стислі терміни отримати вперше водійське посвідчення без навчання в автошколі і складання іспитів в сервісному центрі МВС.
Тим самим аферисти заробляють божевільні гроші пропонуючи підроблення, а не цей документ. Якщо ж людина погоджується незаконним шляхом отримати посвідчення водія — стає злочинцем і надалі має справу з правоохоронцями.
Бувають випадки, коли люди звертаються в сервісні центри МВС, щоб обміняти куплені в Інтернеті водійські документи. При перевірці за реєстрами виявляється, що документ виданий на іншого водія. Всі ці випадки відразу передають в Національну поліцію України, в результаті – у людини вже є проблеми з правоохоронними органами.
Першою на Донеччині у новому році народилася дівчинка
01.01 -
15:05
Коментарі