У Верховній Раді зареєстрували законопроект № 10166 про введення спеціального режиму оподаткування для самозайнятих осіб. Буде спрощено і автоматизовано облік, крім того, вони будуть платити низький податок — 6%.
Головна ідея законопроекту № 10166 про введення спецрежиму оподаткування для самозайнятих – це спрощення для них процедури сплати податків і їх зниження. Інформація про те, що вони будуть платити великі податки, не відповідає дійсності, повідомив народний депутат, один з авторів законопроекту Ярослав Железняк в коментарі УНН.
На питання чи дійсно хочуть за допомогою законопроекту № 10166 ввести в Україні оподаткування для перукарів, кур'єрів, Железняк пояснив наступне.
"Ні. Таке формулювання точно не правда, тому що всі перераховані і багато інших (працівники цих сфер – ред.) вже платять податки. І зараз існує оподаткування. Немає сфер, в яких немає податків, і ці податки досить високі і значно більше, ніж ми запропонували", - сказав він.
Він зазначив, що бізнес вийшов з цією пропозицією.
"Ми довго її напрацьовували, років півтори для платформи Glovo, Uklon, Uber, Bolt, Kabanchik і т.д. Обговорювали варіанти, які можуть бути зручні для самих умовно кур'єрів або самозайнятих осіб, тому що у них не завжди є час заповнювати за себе декларації, платити податки і для них це створює великі проблеми і потім неприємні ситуації у взаємодії з державою. А з іншого боку, так, щоб ця держава могла контролювати. Ми нарешті знайшли механізм через банки, вони погодилися, коли умовно кур'єр надає свої послуги, або таксист, то платформа про це повідомляє в банк де відкритий рахунок і автоматично держава списує податок", - розповів Железняк.
Він пояснив, що законопроект № 10166 створений для працюючих на тимчасовій зайнятості та надає свої послуги в першу чергу через онлайн платформи для того, щоб їм платити податки зручніше, дешевше і зрозуміліше.
"Цей законопроєкт ніяким чином не змінює ситуацію, в якій людина не платить податки. Він не посилює відповідальність, не зменшує її. Зараз податки є і вони більші для таких осіб, а ми їх робимо меншими й зручнішими, от й вся різниця. Головна ідея цього законопроєкту дуже проста, що ви як кур’єр надаєте кур’єрські послуги, а платформа за вас подає всю звітність в банк й банк автоматично сплачує за вас податки", - сказав Железняк.
У разі прийняття законопроекту, перейти на спеціальний режим оподаткування зможуть ті, хто займається одним з 20 видів діяльності.
2. Надання послуг таксі та інші послуги перевезення легковими автомобілями.
3. Кур'єрська діяльність, тобто будь-які послуги з доставки на дім.
4. Проведення ремонтних робіт об'єктів житлової та нежитлової нерухомості.
5. Надання послуг перекладу текстів.
6. Дресирування і догляд за домашніми тваринами.
7. Організація і проведення святкових заходів (тамада, провідний і т.д.).
8. Діяльність в сфері охорони здоров'я людини, яка не потребує ліцензії (фізіотерапевти або інший парамедичний персонал в сфері оптометрії, гідротерапії, лікувального масажу, трудотерапії, логопедії, хіроподії, гомеопатії, мануальної терапії, голковколювання, а також діяльність психоаналітиків, психологів і психотерапевтів).
9. Послуги з виконання фоторобіт.
10. Послуги домашньої прислуги.
11. Послуги по догляду за дитиною.
12. Послуги, пов'язані з очищенням і прибиранням житлових приміщень за індивідуальним замовленням фізичних осіб.
13. Послуги по ремонту одягу і побутових текстильних виробів на дому.
14. Послуги по ремонту трикотажних виробів на дому.
15. Послуги по ремонту шкіряних галантерейних і дорожніх виробів на дому.
16. Послуги на дому по ремонту радіотелевізійної та іншої аудіо- та відеоапаратури.
17. Послуги на дому по ремонту електропобутової техніки та інших побутових приладів.
18. Послуги на дому з технічного обслуговування і ремонту музичних інструментів.
19. Перукарні послуги на дому.
20. Послуги манікюру і педикюру на дому.
Автори законопроекту очікують залучити до оподаткування своєї діяльності понад 300 тис. самозайнятих українців. Сумарний дохід від такого оподаткування складе близько 10 млрд гривень на рік.