У Часовому Яру неможливо оформити акти обстеження | ZI.ua
Акция закончилась

Компенсації за зруйноване житло: У Часовому Яру неможливо оформити акти обстеження

21 травня 2025, 16:42 | Офіційно 846
Поділитися:
Компенсації за зруйноване житло: У Часовому Яру неможливо оформити акти обстеження

Комісія у Часовому Яру не може підтвердити руйнування чи пошкодження житлових будинків після обстрілів та оформити акти обстеження. Причина — постійні ворожі атаки, через які потрапити до міста неможливо. 

Про це повідомив начальник міської військової адміністрації Сергій Чаус, пише  Суспільне.

«Комісія працює, але довідки наразі не видаються, бо неможливо оформити акт обстеження житла. Щоб це зробити, потрібно потрапити до міста, а зараз це просто неможливо. Тому ми зупиняємо прийом заяв, офіційно повідомляємо людей та сподіваємось на зміни у законодавстві. Вони вже розробляються — депутати працюють над цим», — пояснив Чаус.

Він додав, що існує альтернативний варіант із так званим «Містечком Хансена»: людей, які втратили житло, пов'язують із тими, хто може його надати.

«Ми розуміємо, що з міста виїхали понад 10 тисяч людей, і кожен із них потребує житла, бо своє вони втратили», — наголосив глава адміністрації.

За його словами, Часів Яр практично постійно перебуває під вогнем — обстріли відбуваються щодня і щохвилини, ворог застосовує всі доступні засоби ураження.

На території громади залишаються трохи більше 150 осіб, переважно літні, які відмовляються залишати свої будинки.

«Всі, хто хотів виїхати з громади, вони це зробили, навіть останні люди, які вже виїжджали у вкрай небезпечній ситуації, у нас була співпраця з військовими», — відзначив Чаус.

Він додав, що з людьми, що залишилися в місті, важко встановити зв'язок, а евакуація можлива лише в рідкісні «вікна» відносної тиші. Військові активно допомагають у вивезенні людей, коли виникає така можливість.

«Щодо гуманітарної ситуації — реально складно. Фактичні останні гуманітарні допомоги для міста були доволі давно», — повідомив керівник МВА. Як з'являється можливість, місцевим допомагають в отриманні гуманітарної допомоги, гігієнічних наборів та у всього, чого потребують жителі.

Чаус також розповів, що місцеві жителі змушені постійно пересуватися між підвалами, оскільки жити у зруйнованих будинках неможливо. Основна загроза — безпілотники.

«Основна небезпека — це саме дрони. Ми це бачимо, по кому стріляють, по кому летять», — підсумував він.

Приєднуйтесь до нашого Telegram-каналу за посиланням нижче. Оперативні новини по Костянтинівці та всій Донецькій області, а також Україні:


Новости партнеров


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ