По інформації прес-служби Генштабу ЗСУ частина мобілізованих українців проходитиме базову загальну військову підготовку за новою програмою.
Ця зміна почне діяти з 1 травня цього року. Згідно з цими змінами, у травні у програмі військової підготовки буде знижено навантаження на військовослужбовців, придатних до служби у тилу.
«Йдеться саме про колишню категорію «обмежено придатних», які, відповідно до змін у законодавстві, повинні проходити службу виключно в тилових частинах - згідно з рішенням ВЛК», - наголосили у Генштабі.
Як зміниться програма:
— термін проходження базової підготовки скоротиться з 45 діб до місяця;
— зменшиться рівень фізичних навантажень;
— формуватимуться окремі навчальні підрозділи.
У Генштабі пояснили, що зміни стосуватимуться як громадян, яких лише призвали на службу, так і тих, хто раніше проходив навчання на кафедрах військової підготовки. Або з різних причин проходить базову підготовку повторно.