Допомога малим та мікро-підприємцям відбуватиметься у форматі безповоротних виплат. Загалом можна отримати до €4 000, однак точну суму визначатиме спеціальна комісія індивідуально у кожному випадку.
Німецьке товариство міжнародного співробітництва GIZ та Фонд розвитку підприємництва запустили грантову Програму у рамках ініціативи ЄС EU4Business. Реалізацією програми займається АТ «Ощадбанк».
Основна мета програми — забезпечення безперервності діяльності та відновлення переміщеного малого та мікробізнесу. Тож гроші видаватимуть на негайні витрати, наприклад, заміну пошкодженого обладнання, переїзд/повернення або на потребу в оборотних коштах.
Претендувати на такі гранти може три групи підприємців:
- мікробізнес в найбільш постраждалих регіонах, а саме: Миколаївській, Дніпропетровській, Запорізькій, Харківській, Донецькій, Київській, Чернігівській, Сумській, Луганській та Херсонській областях;
- підприємства, які повернулися на деокуповані території Київської, Чернігівської, Харківської, Херсонської, Донецької та Сумської або інших областей (враховува-тимуть усі, що будуть деокуповані на момент подачі заявок);
- компанії, важливі для забезпечення основними товарами та послугами в усіх підконтрольних областях.
Для прийняття участі у Програмі необхідно заповнити заявку.
Зробити це можна буде після старту — з 1 липня 2023 року через портал Дія. Загалом відберуть 750 підприємств. Гранти видаватимуть поступово впродовж пів року, тож точних термінів розгляду заявок немає: можна потрапити на розгляд у будь-який місяць впродовж цього часу.
Роль АТ «Ощадбанк» в проекті полягатиме в перевірці ділової репутації заявників на отримання грантів, відкритті рахунків для виплати грантової допомоги та контролі цільового використання отриманих коштів.
За більш детально інформацією та роз’ясненнями можна звертатися на гарячу лінію АТ «Ощадбанк» за телефоном: 0 800 219 800.
За більш детальною інформацією та роз’ясненнями підприємці Краматорська можуть звертатися до працівників Краматорського відділення АТ «Ощадбанк» за телефонами: 0505931465 – Оксана Олександрівна, 0997014089 – Альона Вікторівна, або на телефон гарячої лінії – 0 800 219 800.
Більш детальна покрокова інформація наведена у презентації Програми.