Виявлені в Україні перед повномасштабною війною фальшиві гривні становлять загрозу торговим закладам. Шахраї якісно імітують ультрафіолетовий захист, тому такі гроші могли пропускати на касах під час перевірки з використанням ультрафіолетових детекторів.
Відповідно, українці могли отримати такі гроші на здачу. Найчастіше підробляють купюри високих номіналів – 200 і 500 гривень.
Про це розповів начальник управління організації виготовлення і захисту грошей Департаменту грошового обігу НБУ Валерій Строчков. Він підкреслив, що банківській системі такі гроші не загрожували.
За його словами, протягом війни ніяких форс-мажорів з фальшивими гривнями не було. Ситуація залишається стабільною і контрольованою. На це вплинув високий рівень захисту гривневих купюр.
Справа в тому, що сьогодні переважають банкноти четвертого покоління з посиленим рівнем захисту. Їх Нацбанк ввів в обіг в 2015-2020 роках. І хоч шахраї зрідка намагаються підробляти такі купюри, фальшивки виходять низької якості і розраховані на неуважних громадян і касирів.
![Кому із переселенців у Костянтинівці виплати продовжать автоматично](/upload/resize_cache/iblock/da2/203_128_2/da269b9f9f376a8d8cbde2af5d162d5f.jpg)