Переселенцям повернуть помилково відмінні виплати | ZI.ua
Акция закончилась

Деяким переселенцям помилково скасували виплати: Гроші повернуть

6 вересня 2023, 09:20 | Офіційно | Костянтинівка, Дружківка, Краматорськ, Ил'іновка, Покровськ, Курахове, Бахмут, Торецьк, Мирноград, Слов'янськ, Добропілля, Лиман 3411
Поділитися:
Деяким переселенцям помилково скасували виплати: Гроші повернуть
Фото из открытых источников

Міністр з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук розповіла, кому з переселенців повернуть допомогу після помилкового скасування.

Як передає «Хвіля», про це вона повідомила під час телемарафону.

За словами Верещук, в Україні триває верифікація виплат внутрішньо переміщених осіб, яку проводять з 1 серпня. При цьому під час перевірки правомірності отримання виплат, виявили помилкові нарахування.

«Під час верифікації виявилося, що є близько 10 тисяч чоловік, які вважаються в реєстрах РАГСУ, як померлі особи. Також є певні ознаки, що виплати помилково нараховувалися одній сім'ї - і батькові, і матері на тих же дітей. Є й інші ознаки, за якими ми вважаємо, що допомога помилково нараховувалася», - розповіла вона.

Однак, як зазначила міністр, є випадки, коли виплати скасовують помилково.

«Що стосується 10 тисяч чоловік, які померли. Виявилося, що приблизно 10% з тих 10 тисяч людей, на щастя, виявилися живими. Реєстр, який показує особа, як померле, не містить даних про податковий номер. І ті люди, які були в реєстрах на виплату ВПЛ, як виявилося, були повними тезками. Прізвище, ім'я, по батькові, дата, рік народження - все, що міститься в реєстрі померлих, було в реєстрі ВПЛ», - пояснила Верещук.

Вона також уточнила, що після з'ясування обставин таким особам виплати відновили. До реєстру померлих відтепер також будуть додавати ідентифікаційні коди, щоб подібних випадків в майбутньому не було.

Крім цього, виплати повернули 0,3% людей, які раніше виїхали за кордон. З'ясувалося, що вони повернулися в Україну, проте система їх не зафіксувала. Їм також повернуть допомогу на проживання.

«Наприклад, верифікація була 15 липня, а вони повернулися 16-го. Ми також їм усім повернемо виплати. Все відбувається автоматично», - запевнила міністр. І нагадала, що з будь-яких питань, в тому числі по виплатах ВПЛ, можна звертатися за номером 15-48.

Тобто, у випадках неправомірного позбавлення виплат, це питання будуть вирішувати в індивідуальному порядку, і кошти повернуть, в тому числі за період помилкової скасування допомоги.


Новости партнеров


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ