За даними Мінагрополітики, програма USAID АГРО планує надати до 367 000 000 грн в межах 20 ( двадцяті ) проектів, терміном впровадження до двох років. Очікується, що сума кожного субгранта складе від 10 000 000 до 36 000 000 грн і буде обговорюватися індивідуально. Про це повідомила прес-служба Апарату Верховної Ради України.
Мета проекту – поліпшення доступу невеликих виробників сільгосппродукції до потужностей з доопрацювання, переробці зернових, олійних і бобових культур на продовольчі, кормові, промислові продукти і біопаливо. Це створить потенціал для виробництва продуктів з доданою вартістю і забезпечить розширення каналів і ринків збуту. Отже, якісно і кількісно поліпшить продовольчу безпеку України і світу.
Очікується, що в рамках проектів виконавці – українські суб'єкти – надаватимуть мікро-, малим і середнім підприємствам ( ММСП ) експертну, технічну і фінансову підтримку для розширення переробки зернових, олійних і бобових культур. Діяльність буде спрямована переважно на розширення діючих переробних потужностей, що призведе до збільшення виробництва продуктів переробки зернових з більш високою доданою вартістю для внутрішнього споживання і експорту.
Конкретні заходи можуть включати:
- сприяння створенню вогнищ розвитку регіональних переробних потужностей зернових, бобових і олійних культур;
- виготовлення товарної партії продукції з високою доданою вартістю;
- залучення ММСП в розвиток горизонтального і вертикального партнерства;
- початок і / або диверсифікація переробки, підвищення продуктивності переробних потужностей;
- сприяння впровадженню і становленню кращих практик, стандартів контролю якості на різних етапах переробки продукції;
- сприяння початку і / або диверсифікації виробництва біоетанолу, твердого біопалива з відходів переробки зерна.
очікувані результати
Впровадження не менше двох нових технологій доопрацювання / переробки зерна. Збільшення кількості робочих місць. Для нових переробних підприємств, створених всередині проекту, - досягнення планових показників виробництва.
Для вже працюючих переробних підприємств – збільшення обсягів виробництва на 20%, розширення асортименту виробництва на 25%, збільшення обсягів продажів на 10% в перший рік.
Дедлайн і заходи програми
18:00, 2 травня 2023 – реєстрація на предзаявочний семінар, який відбудеться 11: 00-13: 00, 3 травня 2023.
18:00, 8 травня 2023 – кінцевий термін прийому всіх питань з цього конкурсу.
18:00, 15 травня 2023 року – кінцевий термін подання концепцій 1-го етапу.
Детальна інформація
Коментарі