Гроші на вітер: як витратити 70 млн на непридатний для життя дитячий табір для п | ZI.ua
Акция закончилась

70 млн на непридатний для життя об'єкт: Лисичанськ купив дитячий табір замість квартир для ВПО

3 березня 2025, 19:39 | Надзвичайні події 684
Поділитися:
70 млн на непридатний для життя об'єкт: Лисичанськ купив дитячий табір замість квартир для ВПО
Скриншот из видео / Условия в лагере

Комісія Верховної Ради України із захисту прав внутрішньо переміщених осіб (ВПО) виявила серйозні порушення у використанні бюджетних коштів на житло для переселенців.

У квітні 2024 року Лисичанська міська військова адміністрація придбала дитячий табір у селі Войнівка Кіровоградської області за 35 млн грн, щоб розмістити там людей, які змушені були залишити свої будинки через війну, повідомляє голова Спеціальної комісії із захисту ВПО Павло Фролов. Проте табір перебував у непридатному для проживання стані, що вимагало додаткових витрат на його ремонт та облаштування, які склали ще понад 35 млн грн.

Крім того, об'єкт розташований у віддаленому селі, без доступу до необхідних соціальних об'єктів, таких як школи, дитячі садки та медичні заклади. Нема навіть магазинів. Зазначається, що за 70 млн грн можна було б придбати кілька десятків квартир у містах з усіма необхідними інфраструктурними зручностями, що значно покращило б умови для переселенців та сприяло б їхній інтеграції в нові громади.

Під час спільного засідання тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України із захисту прав ВПО та Комітету з антикорупційної політики було прийнято низку рішень для виправлення ситуації:

— звернення до правоохоронних органів із запитом про стан розслідування кримінальних проваджень за фактом розтрати бюджетних коштів;
— заклик до Прем'єр-міністра України посилити контроль за використанням коштів на житло для ВПО військовими адміністраціями;
— пропозиція щодо проведення фінансового аудиту бюджетів Луганської області та Лисичанської громади з боку Державної аудиторської служби України.

Як повідомляє тимчасова спеціальна комісія Верховної Ради України із захисту майнових та немайнових прав ВПО, ця проблема не поодинока. 

"Вона потребує системного рішення через посилення контролю, удосконалення процедур державних закупівель та забезпечення прозорості всіх етапів прийняття рішень щодо використання бюджетних коштів", — повідомили на сторінці комісії у фейсбук.


Новости партнеров


ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

-->