У Краматорську відкрилась виставка «Фото з ветераном» | ZI.ua
Акция закончилась

У Краматорську відкрилась виставка «Фото з ветераном»

29 октября 2015, 14:00 4212
Поделиться:
У Краматорську відкрилась виставка «Фото з ветераном»

Обласна акція «Фото з ветераном як міст із минулого у майбуття» присвячена Дню визволення України від фашистських загарбників. В акції взяв участь 31 регіон Донецької області: міста, села, селища міського типу.

Цей день було засновано Указом Президента України від 20 жовтня 2009 р. Установлення свята має на меті всенародне уславлення воїнів - переможців, ушанування пам’яті мільйонів полеглих за визволення української землі.

Воєнні дії відбувалися на території України протягом 40 місяців - із 22 червня 1941 року до кінця жовтня 1944 року. За сучасними підрахунками, загальні людські втрати становлять близько 9 мільйонів. У 1941 - 1944 роках на українській землі були зосереджені головні сили вермахту - від 57,1 до 76,7% загальної кількості дивізій. 60 з них було розгромлено саме на території України. Цілком або частково було зруйновано понад 700 міст і 28 тисяч сіл, без даху над головою залишилося близько 10 мільйонів людей. Також повністю або частково було знищено понад 16 тисяч промислових підприємств.

Донбас завжди вигравав особливу роль в житті країни, був однією з її важливих промислових баз, сільськогосподарським районом. І не випадково керівники фашистської Німеччини особливе місце приділяли Донбасу. За їх розрахунками вже у 1943 році Донецький басейн повинен був давати окупантам 1 млн. тон металу. Але ці плани не збулися: вся країна піднялася на боротьбу з фашистськими загарбниками.

Обличчя людей, що героїчно билися, захищаючи свою Батьківщину, ми бачимо на фотографіях, що експонуються в музеї в рамках творчої естафети. На фотографіях представлені не тільки портрети самих ветеранів, але й ветеранів разом з молодим поколінням.

Ця виставка є даниною шанування пам’яті про них та їхні героїчні подвиги.

Відкрила виставку директор художнього музею О.О.Орлова. На відкритті виступили заступник директора департаменту з питань внутрішньої політики Сливка М.І., заступник начальника управління культури та туризму Донецької ОДА Шмельова С.В., директор департаменту освіти та науки ОДА Аксенчук Н.В.

Були присутні студенти ДДМА, КТТ.

Відділ культури і туризму м. Краматорськ


Новости партнеров


ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

Комментарии