Сприяння зайнятості внутрішньо переміщених осіб в Донецькій області | ZI.ua
Акция закончилась

Сприяння зайнятості внутрішньо переміщених осіб в Донецькій області

5 сентября 2015, 11:00 6783
Поделиться:
Сприяння зайнятості внутрішньо переміщених осіб в Донецькій області

Донецька область – лідер серед областей за кількістю зареєстрованих внутрішньо переміщених осіб (далі – ВПО), кожен третій переселенець мешкає в нашому регіоні. Саме це спонукає Донецьку обласну службу зайнятості до пошуків нових форм роботи з цією категорією населення.

З березня поточного року в роботу служби впроваджено щомісячне проведення загальнообласного інформаційно-консультаційного заходу для ВПО. В першу середу місяця в кожному місті та районі області центрами зайнятості проводяться виїзні акції в місцях компактного мешкання ВПО, дні відкритих дверей, психологічні тренінги, семінари, презентації роботодавців, міні-ярмарки вакансій на інші заходи, спрямовані на інформування внутрішньо переміщених осіб щодо послуг служби зайнятості та сприяння їх зайнятості.

З початку року було проведено понад 300 заходів, з них 61 - виїзні, в яких взяли участь 5 тис. внутрішньо переміщених осіб. З початку року за сприянням обласної служби зайнятості були працевлаштовані 873 ВПО.

Брак інформації про права та державні гарантії, соціальні послуги, якими можуть скористатися внутрішньо переміщені особи спонукав службу зайнятості області на проведення щотижневого (щосереди) інформаційного заходу «Під одним дахом», залучивши до роботи з ВПО представників управлінь соціального захисту населення, пенсійного фонду, волонтерських та громадських організацій, охорони здоров'я, управління держпраці, роботодавців та інших структур, що опікуються проблемами цієї категорії населення. З дня впровадження «Під одним дахом» послуги та консультації отримали 5,2 тис. переселенців. Під час заходу в єдиному інформаційному просторі громадяни отримують консультації не тільки з питань працевлаштування, а й отримання довідки про облік переміщеної особи, призначення або перерахування пенсії, оздоровлення та навчання дітей, а також з питань дотримання роботодавцем норм КЗпП, порядку отримання гуманітарної допомоги, вирішення питання мешкання тощо.

2 вересня міськими та районними центрами зайнятості області були проведені чергові заходи для ВПО. Так, у Дружківці була організована виїзна акція до Дружківського технікуму Донбаської державної машинобудівної академії. Цього року до студентських лав цього навчального закладу було прийнято багато дітей-переселенців. Представники центру зайнятості, Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді інформували батьків, студентів та викладачів технікуму про послуги служби зайнятості та інші державні соціальні гарантії внутрішньо переміщеним особам, ознайомили з установами та організаціями, які надають підтримку переселенцям.

Маріупольський міський та Волноваський районний центри зайнятості організували Дніь відкритих дверей. Учасникам заходу розповіли про стан місцевого ринку праці, послуги служби зайнятості, можливість перекваліфікуватися чи ж освоїти новий фах шляхом перенавчання. А найбільш підприємливим було запропоновано скористатися можливістю започаткування власної справи за сприянням служби зайнятості.

Фахівці Новогродівського міського центру зайнятості організували проведення антистресового тренінгу для того, щоб допомогти переміщеним особам актуалізувати свої психологічні ресурси. В інтерактивному спілкуванні були визначені головні напрямки роботи зі стресом і спроектували алгоритм побудови власного працевлаштування через систему позитивного мислення.

З метою поширення інформації про можливість відкриття власної справи за сприянням служби зайнятості, обговорення проблем, з якими стикаються «новоспечені» підприємці при організації та веденні господарської діяльності, шляхів їхнього розв’язання, фахівці Артемівського міського центру зайнятості провели зустріч громадян з числа ВПО з успішними підприємцями з числа колишніх безробітних. Захід провели у крамниці канцелярських товарів ФОП Сергія Звягінцева. Крім того, учасників заходу ознайомили з банком бізнес-ідей та успішним досвідом започаткування підприємницької діяльності колишніми безробітними.

В Костянтинівському міському центрі зайнятості відбулась презентація послуг служби зайнятості для внутрішньо переміщених осіб «Про можливості організації власної справи». Безробітні отримали інформацію з питань самозайнятості, вибору професій, придатних для підприємницької діяльності для Костянтинівського регіону.

Мобільною групою Краматорського міського центру зайнятості здійснено виїзд до Центру обліку бездомних осіб Краматорської міської ради, в якому також проживають громадяни з числа внутрішньо переміщених осіб. Учасників проінформували про послуги служби зайнятості, порядок та умови реєстрації внутрішньо переміщених осіб, надали інформацію про наявні вакансії та перспективи працевлаштування на підприємства міста та регіону, а також на вакантні посади з наданням житла в інших областях, можливість професійної підготовки, перепідготовки, підвищення кваліфікації безробітних, в тому числі за допомогою ваучера, відкриття власної справи за сприянням служби зайнятості тощо.

Питання соціальної підтримки внутрішньо переміщених осіб є на сьогодні пріоритетними і вимагають від кожного з нас неабиякої уваги до їх вирішення.

За інформацією Донецького обласного центру зайнятості


Новости партнеров


ЧИТАЙТЕ ТАКЖЕ

Комментарии